Страшні 2-метрові птахи Антарктиди: археологічне відкриття, яке змінює уявлення про минуле континенту

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Вони жили 50 млн років тому, а важили близько 100 кг…

На острові Сеймур, Антарктида, докторка Кароліна Акоста Госпіталече та її команда здійснили захоплююче археологічне відкриття, що змінює наше розуміння давніх екосистем на холодному континенті. Як пише видання iflscience, під час розкопок в формації Ла-Мезета науковці натрапили на скам'янілі кігті, що належали велетенським, нелітаючим птахам, що могли бути головними хижаками Антарктиди 50 мільйонів років тому.

Ці вимерлі тварини, можливо, відігравали важливу роль у регуляції екосистем раннього еоцену. Вони могли досягати до 2 метрів у висоту та важити близько 100 кілограмів, що робило їх потужними хижаками.

«В антарктичних угрупованнях були відсутні великі континентальні хижаки. Ми знали лише денного хижака та дрібних комахоїдних сумчастих. Ми ніколи не знаходили великої хижої тварини до тепер», — пояснила докторка Акоста Госпіталече.

Хоча поки що вчені не можуть точно віднести ці скам'янілості до певного виду, вони впевнені, що ці птахи, ймовірно, полювали на маленьких та середніх ссавців, використовуючи свої гострі кігті та гачкуваті дзьоби для здобичі.

Це дослідження, опубліковане в журналі Palaeontologia Electronica, відкриває нові горизонти для розуміння життя на давній Антарктиді. Антарктичні острови зазнають значної ерозії, через що нові скам’янілості відкриваються щороку.

«Постійне оголення скам’янілостей через ерозію дає нам унікальну можливість дізнатися більше про стародавні екосистеми Антарктиди», – підсумувала Акоста Госпіталече.

Читай також:

Фото: Dr Carolina Acosta Hospitaleche, artwork by Artwork by Lic. M. Charnelli

Поширити в соціальних мережах: