Небесне шоу, яке випадає раз на життя: зірка T CrB готується до вибуху, який буде видно із Землі навіть без телескопу

Небесне шоу, яке випадає раз на життя: зірка T CrB готується до вибуху, який буде видно із Землі навіть без телескопу
Поширити в соціальних мережах:

T CrB – це подвійна система, в якій поєднуються червоний гігант та білий карлик…

Ще одне космічне диво готується вразити нас найближчим часом. Як повідомляє iflscience, в будь-який момент, від сьогодні і до вересня 2024 року, ми можемо стати свідками надзвичайного явища на небі – зірка, відома як T Coronae Borealis (T CrB), готується до вражаючого вибуху, який за словами астрономів, можливо буде спостерігати навіть без телескопа.

T CrB – це подвійна система, в якій поєднуються червоний гігант та білий карлик. Їх взаємодія веде до виникнення акреційного диска, а коли матеріал з цього диска потрапляє на білого карлика, відбувається вибух, що призводить до різкого збільшення яскравості. Це може стати вражаючим видовищем на земному небі.

Історія T CrB цікавить астрономів із двох причин: її непередбачуваний графік вибухів та вражаюча яскравість. У 1866 і 1946 роках зірка зазнала вибуху, збільшивши свою яскравість у тисячі разів і ставши видимою навіть без телескопа.

Прогнози вчених розходяться – деякі вважають, що вибух може відбутися вже цього року, тоді як інші вказують на наступний рік. Проте, професор Бредлі Шефер з Університету штату Луїзіана наводить аргументи на користь цього року, спираючись на попередні затемнення перед вибухами. Він передбачає, що ми можемо очікувати видовища від лютого до вересня 2024 року.

Незалежно від точного моменту, NASA прогнозує, що після вибуху T CrB буде видно неозброєним оком протягом кількох днів, а потім ще приблизно тиждень за допомогою бінокля. Щоб знайти її на небі, слід шукати між Вегою та Арктуром, трохи ближче до останньої та приблизно за сім градусів від Альфекки.

Читай також:

Фото: NASA/Conceptual Image Lab/Goddard Space Flight Center

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше