Стародавні трилобіти чи яйця богомола: у Кривому Розі знайшли скам'янілості, яким приблизно 200 млн років

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Існує дві основні гіпотези щодо їхньої природи…

Загадкові скам'янілі нарости, вік яких оцінюється приблизно 200 мільйонів років, були виявлені на схилі Північної Червоної Балки в Тернівському районі Кривого Рогу, Дніпропетровської області, учасниками Facebook-спільноти «Марс у Кривому Розі». Існує дві основні гіпотези щодо їх природи: вони можуть бути скам'янілими останками древніх трилобітів або затверділими яйцями сучасного богомола. Розглянемо обидві гіпотези докладніше:

Гіпотеза 1: Закам'янілі останки давніх трилобітів

Перша гіпотеза пов'язана з припущенням, що нарости є скам'янілістю древніх трилобітів. Трилобіти були стародавніми морськими організмами, які існували протягом сотень мільйонів років і зникли близько 252 мільйони роки тому. Вони були різноманітними й мали характерні панцирі з хітинових пластин. Трилобіти мали різноманітні форми та розміри, та їх скам'янілості часто перебувають у різних геологічних зразках.

Сумніви, висловлені щодо цієї гіпотези, пов'язані з тим, що нарости знаходяться зверху на камені. Тим не менш, у геології іноді можливі такі аномалії, коли скам'янілості переміщуються або осідають поверхні внаслідок геологічних процесів.

Гіпотеза 2: Затверділі яйця богомола

Друга гіпотеза передбачає, що нарости можуть бути затверділими яйцями богомола сучасного. Богомоли – це комахи, відомі своєю незвичайною репродуктивною стратегією. Вони відкладають яйця в характерні яйцеклади і прикріплюють їх до гілок або інших відповідних поверхонь.

Сумніви щодо цієї гіпотези можуть бути пов'язані з невідповідністю поведінки сучасних богомолів, але важливо пам'ятати, що еволюція може змінювати стратегії та поведінку організмів з часом.

Для визначення природи нарости потрібно більш детальне дослідження. Враховуючи, що науковий опис підтверджує наявність скам'янілостей стародавньої флори та фауни, перша гіпотеза про трилобіти залишається цілком можливою.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах: