Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

«Солодкий запах зварювального диму» чи «їдкий аромат смаженого стейка»: астронавти розповіли, чим пахне космос

«Солодкий запах зварювального диму» чи «їдкий аромат смаженого стейка»: астронавти розповіли, чим пахне космос
Поширити в соціальних мережах:

Ті, хто виходив у відкритий космос, постійно говорять про надзвичайно специфічний запах…

Космос – це не лише безмежна тиша і майже вакуум, але і світ непізнаного запаху. Як пише видання livescience, астронавти, які мали сміливість вийти у відкритий космос, повертаються з дивовижною історією запаху космосу, який не можна забути.

Вони не можуть відчути запах космосу коли перебувають безпосередньо в ньому, адже знаходяться у скафандрах, де просто пахне пластиком. Проте відчувають його коли повертаються на космічну станцію, бо запах залишається на їхніх костюмах, шоломах, рукавичках та інструментах. За їхніми словами, прилиплі частинки мають їдкий аромат смаженого стейка, гарячого металу та зварювальних парів.

«Це ніби щось, чого я ніколи раніше не відчував, але я ніколи цього не забуду», - каже астронавт NASA Кевін Форд.

Хімік Стівен Пірс, який на запрошення NASA намагався відтворити космічний запах на Землі для астронавтів, каже, що певний аромат металу може походити від високоенергетичних коливань іонів.

Однак астронавти не обов'язково оцінюють запах космосу, як різкий. Після місії 2003 року астронавт Дон Петтіт так описав це в блозі NASA:

«Важко описати цей запах. Він точно не є нюховим еквівалентом опису палітри відчуттів якоїсь нової їжі як «на смак курки». Найкращий опис, який я можу придумати, це металевий. Досить приємне солодке металеве відчуття. Це нагадало мені літо в коледжі, коли я багато годин працював із дуговим зварювальним пальником, ремонтуючи важке обладнання для невеликої лісозаготівельної групи. Це нагадало мені приємне солодкий запах зварювального диму. Це запах космосу».

Також Петтіта розповів, які аромати панують на МКС. За його словами там відчувається запах машинного цеху перемішений із ароматом відділення лабораторії. А коли готують вечерю, додається ще трошки запаху ростбіфу, який пливе в повітрі під час приготування їжі.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше