Експерти стверджують, що сліди належать двом різним видам динозаврів…
У Державному парку «Долина динозаврів» у Глен-Роузі, штат Техас, посуха розкрила близько 70 добре збережених слідів динозаврів. Ці сліди, які датуються приблизно 110 мільйонами років, довгий час були приховані під водою та брудом у річці Палуксі, яка протікає через державний парк, пише видання Livescience.
Експерти стверджують, що ці сліди належать двом різним видам динозаврів. Сліди з трьома пальцями, ймовірно, належать гігантському хижому акрокантозавру, який був одним із найбільших хижаків Північної Америки. Він мав довжину приблизно 12 метрів. Тоді як інші «слоноподібні» сліди належали масивному довгошийому савропосейдону, який був зауроподом, карликовим за своїми розмірами, але важив колосальні 50 метричних тонн і мав довжину близько 30 метрів.
Особливу увагу привернув слід, який назвали «слід самотнього рейнджера» і який вважають одним із найдовших слідів динозаврів у світі. Представники некомерційної організації «Friends of Dinosaur Valley State Park», яка підтримує парк, вперше помітили ці сліди і оголосили, що це «найбільше число слідів, які ми коли-небудь бачили в цьому місці».
Менеджер парку «Друзі Долини динозаврів», Пол Бейкер, зазначив, що такий великий об'єм слідів став доступним завдяки високим температурам погоди:
«Для нас це ненормально, але два роки поспіль високих температур та посухи дали нам можливість відкрити нові сліди. Щойно в нас почнуться рясні дощі, більшість доріжок буде знову вкрита водою».
Члени Далласького палеонтологічного товариства планують внести ці сліди на карту та створити їх зліпки для подальших досліджень. Виявлення таких слідів дарує вченим і аматорам палеонтологам неймовірну можливість вивчення минулого Землі та динозаврів, які правили на ній віками тому.
Читай також:
- Найкращі у світі: на сьогоднішній день українська ППО визнана найсильнішою та найрезультативнішою
- Антарктида може врятувати життя на Землі: дослідники планують транспортувати айсберги до Африки
- Броня та сила: українські умільці створили і самі збирають броньовики на кшталт Хаммера
фото: Друзі державного парку Долина динозаврів через Facebook