Розмір відбитка дозволив вченим оцінити висоту тварини…
На південному узбережжі Австралії знайшли сліди великих динозаврів-тероподів, які доводять, що ці хижаки жили там понад 120 мільйонів років тому. Як пише видання iflscience, у ті часи цей регіон ще був частиною Антарктиди, і місцевість на багато місяців поринала у темряву через близькість до Південного полярного кола.
Скам'янілості у формації Вонтхаггі, яка розташована на південний схід від Мельбурна, давно є джерелом дивовижних відкриттів. Раніше тут знаходили кістки дрібних травоїдних динозаврів та предків сучасних ссавців, а нещодавно – пташині скам’янілості крейдяного періоду. Проте, як зазначається в дослідженні опублікованому в Alcheringa: An Australasian Journal of Palaeontology, найцікавішими стали не кістки, а численні сліди тероподів.
Усього було знайдено 18 слідів, серед яких 15 належали велетенським динозаврам. Один зі слідів досягав 47 см в довжину, що дозволило вченим оцінити висоту тварини приблизно у два метри. Це робить його найбільшим відбитком теропода, знайденим на півдні Австралії.
Дослідники припускають, що тероподи харчувалися меншими динозаврами, рибою та черепахами. Однак загадка полягає в тому, як ці велетні переживали полярні зими. Залишається невідомим, чи вони впадали у сплячку, мігрували на північ, або ж знаходили інші способи вижити в умовах довгих зимових ночей.
Незважаючи на відсутність чітких відповідей, сліди підтверджують, що великі тероподи були частиною цієї унікальної екосистеми. Проте вчені досі шукають відповіді на питання, чи могли вони пережити суворі зими в Антарктиді.
Читай також:
- Таємнича структура на картах Google: канадієць випадково знайшов місце падіння давнього астероїда?
- Мистецтво не поза політикою: як російські зірки допомагають кремлю знищувати Україну?
- Чорнобильські монстри: туристи зняли на відео живого лося без голови та порося з людським обличчям
Фото: Anthony Martin