Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Скелети чоловіків, жінок і дітей, два з яких обіймалися, знайшли у прихованій 5000-річній гробниці на півночі Британії

Скелети чоловіків, жінок і дітей, два з яких обіймалися, знайшли у прихованій 5000-річній гробниці на півночі Британії
Поширити в соціальних мережах:

Це місце було поза увагою протягом багатьох століть, поки…

Понад 100 років тому археологічні підказки надихнули дослідників на пошуки та розкопки, що привели до виявлення видатної гробниці, що свідчить про високий рівень неолітичної інженерії в північній Британії. Як пише видання The Guardian, гробницю, яка має понад 5000 років, розкопали старший куратор доісторії (неоліту) Національного музею Шотландії доктор Х'юго Андерсон-Ваймарком та професор неолітичної археології Кардіффського університету Вікі Каммінгсом на Оркнейських островах, відомих своєю багатою археологічною спадщиною.

Головною знахідкою розкопок стали руїни гробниці, яка має діаметр понад 15 метрів та складається із кам'яної споруди, доступ до якої здійснювався через довгий прохід довжиною близько семи метрів. Усередині були знайдені чотирнадцять зчленованих скелетів чоловіків, жінок і дітей, два з яких були розташовані так, ніби вони обіймалися. Гробниця складається із камер та бічних кімнат, які створюють вражаючий інженерний об'єкт.

«Сім-вісім метрів усередині – це справді багато. Ми знайшли не тільки гробницю, але й на місці зчленовані скелети – вишеньку на торті. Ця консольна конструкція передбачала поступове зведення каменів для створення камерних камер, що звужувалися зі зростанням висоти, що свідчить про вражаючі інженерні досягнення», - зауважив Доктор Андерсон-Ваймарк.

Це місце було поза увагою протягом багатьох століть, розрівняне та зруйноване без залишення записів у 18-19 століттях, коли його камінь використовувався для будівництва сусідньої будівлі. Попередні розкопки, проведені у 1896 році, виявили сліди стін та кам'яні артефакти, але їхнє значення не було визначено.

Антрополог Джеймс Уоллз Керсітер повідомив про ці відкриття у місцевій газеті, але лише доктор Андерсон-Ваймарк зумів розшифрувати інформацію та відстежити розташування гробниці. За допомогою студентів та волонтерів він організував розкопки, які призвели до відкриття цього захоплюючого об'єкта.

Гробниця, яка датується приблизно 3000 роками до нашої ери, свідчить про те, як місцеві громади займалися землеробством на Оркнейських островах. Завдяки аналізу ДНК та іншим дослідженням, дослідники тепер можуть встановити, чи були поховані там особи пов'язані між собою, бо ця гробниця вписується в історію інших оркнейських гробниць.

Читай також:

Фото: Національні музеї Шотландії

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше