Сирна куля, якій понад 3 200 років: під час розкопок гробниці в Єгипті виявили один із найстаріших сирів світу

Сирна куля, якій понад 3 200 років: під час розкопок гробниці в Єгипті виявили один із найстаріших сирів світу
Поширити в соціальних мережах:

Продукт містить бактерію, що може бути небезпечною для людей...

Багато людей у світі обожнюють сир у будь-якому його вигляді. Але мало хто цікавиться історією своєї улюбленої страви. Археологічні розкопки та наукові дослідження дозволяють здійснити захопливу подорож у минуле і виявити найстаріші зразки цього продукту, які зберіглися протягом століть.

Як зазначає видання iflscience, один із претендентів на звання «найстаршого сиру» - давньоєгипетська сирна куля, виявлена під час розкопок гробниці Птахмеса, високопоставленого чиновника 13-го століття до нашої ери. Археологи виявили в цій гробниці кутове сховище, де знайшли розбиті глеки з затверділим сиром. Аналіз виявив, що цей продукт був виготовлений із коров’ячого молока, змішаного з козячим або овечим. Незважаючи на його старість – понад 3 200 років, сир містить бактерію, що може бути небезпечною для людей.

Інший претендент у категорії старішого сиру – знахідка в Хорватії, яка датується 7 200 років тому. Міжнародна група дослідників виявила сліди виробництва сиру на кераміці, що свідчить про наявність цього продукту у новокам’яній добі. Дослідження засвідчили наявність жирних кислот, характерних для сиру, у знайдених глиняних горщиках.

Обидва ці знахідки свідчать про те, що вже в давнину люди виробляли сир, доводячи його важливість у харчуванні. Ці артефакти допомагають розуміти, як люди жили і що споживали тисячі років тому.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше