Як древні вавилоняни уявляли світ?...
Британський музей опублікував відео, в якому розкриває сенсаційні факти про найстарішу карту світу, створену на глиняній табличці з Вавилона близько 3000 років тому. Як пише видання arkeonews, вчені розшифрували аккадські написи на артефакті та показали, як древні вавилоняни уявляли світ, розташований за межами їхніх знань.
Карта світу на табличці, яку дослідники назвали Imago Mundi, створена приблизно у VII столітті до нашої ери. Її знайдено в місті Абу-Хабба (нині південний Ірак) у 1882 році та зберігається у Британському музеї. Артефакт містить схематичне зображення стародавньої Месопотамії, центральною точкою якої вважався Вавилон. Місто та інші поселення розташовані всередині подвійного кільця, яке позначено як «гірка річка» – межа відомого вавилонянам світу.
Дослідження показали, що вавилоняни вірили в існування «світів поза межами», де знаходились загадкові тварини та землі, недоступні людському окові. На табличці також згадується легенда про ковчег Утнапіштіма, який, подібно до біблійного Ноя, побудував корабель для порятунку від потопу. Місцеві вірили, що залишки ковчега досі можна знайти на горі поблизу Месопотамії.
Клинописні написи на табличці свідчать, що вавилоняни поклонялися богу Мардуку та наділяли свої уявлення про світ такими міфічними істотами, як людина-скорпіон та левоголовий птах Анзу. Як зазначає куратор Британського музею, доктор Ірвінг Фінкель, на цій табличці ми бачимо, як древні міфи та вірування створили унікальне уявлення про світ, поєднуючи реальність з фантазією.
Знахідка та розшифровка цієї карти є неймовірно цінною, оскільки вона дає сучасним дослідникам унікальний погляд на світогляд древніх вавилонян, їх вірування та сприйняття невідомого.
Читай також:
- Росія розробляє нову ядерну протисупутникову зброю, яка неабияк напружила Вашингтон: що так налякало США?
- Загадкові суперсили саламандр: може відновити втрачені частини тіла, навіть очі, серце та частини мозку
- В 2400-річній гробниці знайшли пурпурову туніку, яка, ймовірно, належала Олександру Македонському
Фото: Osama Shukir Muhammed Amin