Рожева «свинка Барбі»: на глибині 5 тисяч метрів вчені виявили чудернацьких, раніше невідомих, істот

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Відкриття сталося випадково, під час дослідження у Тихому океані…

Незвичні морські істоти стали об'єктом уваги науковців під час експедиції до зони Кларіон-Кліппертон у Тихому океані. Вчені, які додатково досліджували біорізноманіття цього регіону, випадково зафіксували на відео та фото види глибоководних істот, які, можливо, ще не були відомі науці, пише видання iflscience.

Приблизно 71% поверхні Землі покрито водою. Це річки, озера, моря та океани. Лише уявіть, з них досліджено людиною лише 5%! Тому кожне занурення науковців на глибину, може супроводжуватися черговим приголомшуючим відкриттям. Так сталося і з командою вчених під керівництвом доктора Адріана Гловера з Лондонського музею природної історії.

Експедиція до Кларіон-Кліппертон мала на меті дослідити біологічну різноманітність цієї області. Там знаходиться величезна кількість «морської картоплі», яка містить дорогоцінні метали, необхідні для зеленої революції. Однак, цей регіон маловивчений і завданням вчених було краще його обстежити. Під час свого занурення вони помітили дуже дивних на вигляд істот. Наприклад, одними із найнезвичніших були: щурохвоста риба (Rattail fish), рожеві морські «свинки Барбі» (Barbie pig), морські поросята (Sea Pig) та інші.

«Ми можемо припустити, що багато із побачених істот, будуть новими для науки видами», - зауважив морський біолог Реген Дреннан з лондонського NHM.

Дослідження проводилися на глибині 4000-5000 метрів під поверхнею центральної частини Тихого океану в рамках проекту SMARTEX.

Цікаво те, що щурохвоста риба (Rattail fish) – одна із небагатьох хребетних, які можуть виживати на великих глибинах, а чудернацьке прізвисько яскраво-рожевої «свинки Барбі» (Barbie pig) придумала аспірантка Саутгемптона Бетані Флемінг після того, як команда подивилася фільм у літаку до Коста-Ріки.

Усі зібрані екземпляри тварин були передані до музею для подальшого вивчення та ідентифікації.

Читай також:

Фото: Smartex Project/NERC

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше