«Подвиг» льотчика Маресьєва: росія ідентично відтворює радянські легенди про «героїв» Другої світової

Під маскою пропаганди
«Подвиг» льотчика Маресьєва: росія ідентично відтворює радянські легенди про «героїв» Другої світової
Поширити в соціальних мережах:

Пропаганда настільки випалила росіянам мізки, що вони навіть не замислюються…

У психології існує поняття «симулякр» - це фікція, що виглядає як реальність. Кремлівські ідеологи майстерно використовують цей інструмент для формування культу героїв та маніпулювання суспільною свідомістю. Вони створюють пантеон фейкових історій героїзму, сповнених патріотизму, але які взагалі не відповідають дійсності.

Саме про це говорить аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Максим Майоров, зазначаючи, що багато історій героїзму, пов'язаних з Другою світовою війною, є фейковими. Навіть видатний «подвиг» 28 панфіловців, які, за легендою, зупинили німецькі танки під москвою, виявився фальшивим. Створив його кореспондент газети «Червона зірка» для мобілізації цивільного населення.

Ще одним яскравим прикладом симулякра є радянський міф про льотчика Олексія Маресьєва, який, за легендою, після повітряного бою з роздробленими ступнями ніг 18 днів повз до лінії фронту.

Український журналіст Андрій Шаповалов підкреслює, що такі маніпуляції із створенням фейкових героїв – це не нове явище, але росіяни продовжують генерувати «неіснуючих» героїв, що служать їхнім політичним цілям. Вони вигадали свого «Маресьєва», якого цього разу звати Олексієм Ліхановим. За версією ідеологів рашизму, він подолав подібні випробування за 12 днів після штурму. Але як він міг під час наступу своїх військ зайти вглиб оборони, щоб потім аж 12 днів повзти назад, загадка.

Пропаганда настільки випалила росіянам мізки, що вони навіть не замислюються над такими нестиковками, або не хочуть цього робити.

Більше подробиць – у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше