Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Відмова країн від російської нафти не призведе до зростання світових цін на неї, - радник Президента України

Відмова країн від російської нафти не призведе до зростання світових цін на неї, - радник Президента України
Поширити в соціальних мережах:

Відмова світу від російської нафти є першочерговим завданням…

Олег Устенко закликав світ перекрити грошовий потік для президента росії володимира путіна – припинити імпортувати криваву російську нафту й газ.Радник Президента України з економічних питань Олег Устенко спростував твердження про те, що із запровадженням ембарго на російську нафту ціни на цей енергоносій у світі почнуть суттєво зростати…

«Відмова країн від російської нафти не призведе до зростання світових цін на неї, навіть якщо видобуток нафти значно не збільшиться, а це малоймовірно. Російський експорт сирої нафти фактично неухильно зростав після початку війни в Україні й минулого місяця сягнув 4,7 млн барелів, що є рекордним показником із часів пандемії COVID-19. Путін тільки на нафті отримує 1 мільярд доларів щодня. Європейські країни навіть збільшили імпорт російської нафти», – зазначив Олег Устенко

Радник Президента звернув увагу на те, що, наприклад, Німеччина зараз має найбільші запаси нафти в історії, і, за словами німецького міністра енергетики, продовжуватиме імпортувати російську нафту.

 «Деякі європейські країни побоюються, що може статися інфляція. Однак на ринку відбудеться швидка корекція, і ціни знову повернуться до прийнятного рівня. Причина, з якої я вважаю, що ціна на нафту впаде, полягає в тому, що на ринок надходитиме додаткова сира нафта з Латинської Америки та Близького Сходу», – пояснив радник Глави держави.

Африканські держави та деякі країни Близького Сходу почали готуватися до збільшення видобутку. Не виключено, що з пропозицією нафти на світовий ринок вийдуть Іран та Венесуела.

Водночас, за його словами, росія продовжуватиме продавати свою нафту дешево, навіть за ціною, наполовину нижчою за міжнародні ціни. І навіть якщо Захід у майбутньому значно скоротить імпорт, російську нафту можуть купувати Індія та Китай.

Проте рф має обмежені можливості постачати свою нафту, адже її танкерний флот доволі невеликий. Тож, як вважає радник Президента, світ не повинен допомагати росії у транспортуванні енергоносіїв – він має запровадити санкції щодо російських портів та накласти ембарго на перевезення російської нафти.

Олег Устенко висловив подяку США за запровадження ембарго на російську нафту й газ. Водночас він сподівається на додаткові санкції, зокрема вторинний бойкот російських енергоносіїв.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Людина, яку боїться путін: хто такий Сергій Фургал?
Людина, яку боїться путін: хто такий Сергій Фургал?

Росіяни побачили в ньому першого гідного чиновника…

Нові можливості в Дії: у застосунку та на порталі можна оформити грошову допомогу по безробіттю
Цвинтарі в Бурятії переповнені загиблими рашистами: чому буряти йдуть воювати за путіна
Путін, Соловйов, Герасимов та інші: головнокомандувач ЗСУ представив спеціальну колоду карт
Міфи і реальність: кремль дезінформує про підтримку рф Китаєм
Міфи і реальність: кремль дезінформує про підтримку рф Китаєм

Країна сонця скорочує експорт сучасних технологій до росії…

Останні друзі путіна: росія збирається продавати газ та нафту талібам
Останні друзі путіна: росія збирається продавати газ та нафту талібам

До 2021 року росіяни офіційно вважали їх терористами…

Читати більше