Вчені відтворили обличчя предка найдавнішої людини.
Череп, знайдений ще 2016 року в Ефіопії, належить афарському австралопітеку. Вважають, що даний вид – перехідний між мавпою та людиною, адже він був прямоходячим.
Людина мала великий ніс та випуклу щелепу. І, що дивує, потужні собачі зуби – вони були необхідні для пережовування грубої їжі у печерах.
Фото: Cleveland Museum of Natural History
Згодом частини цього виду вийшли на відкриту місцевість та отримали менш грубі риси, вживаючи м'ясо.
«Знахідка підтверджує думку про те, що рання еволюція людиноподібних не була лінійною. Види не завжди виникають, перетворюються на нові та зникають із лиця Землі.
Швидше за все, підгрупи людиноподібних ставали ізольованими від більшої популяції. Схрещувались і накопичували достатньо змін, щоб стати абсолютно новими видами», – зазначила антрополог Йоханнес Хайле-Селассі.
Це може кардинально перевернути усі дослідження щодо походження людей. Нові знахідки суперечать сталому розумінню, що один вид перетворюється на інший. І навіть на початку еволюції людини в один період проживали декілька різних видів людиноподібних.
Тому питання про нашого прямого предка, яким до цього вважали «Люсі», залишається відкритим.
До слова, «Люсі» - це людиноподібна мавпа, яка жила близько 3,2 мільйона років тому. Знахідка є визначною, оскільки ця істота мала невелику місткість скроні, як у людиноподібної мавпи, й володіла прямоходінням, як людина. А це доказ того, що виникнення прямоходіння передувало збільшенню об'єму мозку в еволюції людини.
Фото: Donmatas
Нагадаємо, що раніше вчені вже відтворювали обличчя людини. Середньовічному швейцарцю, який проживав 1300 років тому, подарували «друге життя» завдяки реконструкції обличчя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: