Поруч із рештками людини була кольорова маска та поховання дитини: в Єгипті знайшли нову 4000-річну гробницю

Поруч із рештками людини була кольорова маска та поховання дитини: в Єгипті знайшли нову 4000-річну гробницю
Поширити в соціальних мережах:

Це поховання може бути пов'язане з Другою династією…

У серці стародавнього єгипетського некрополя Саккара археологи знайшли стародавню гробницю та артефакти, яким може бути понад 4000 років. Ці неймовірні артефакти були виявлені завдяки спільній єгипетсько-японській археологічній місії Вищої ради археології та Університету Васеда, пише видання Independent.

Однією з найбільш захоплюючих знахідок є поховання дорослої особи з кольоровою маскою. За висновками експертів, це поховання може бути пов'язане з Другою династією, датованою приблизно 2649-2150 роками до нашої ери. Поруч із рештками були розташовані алебастрова посудина та, що особливо вражає, поховання маленької дитини.

лжл

Окрім цього, археологи виявили труну з 18-ї династії, яка також містить добре збережену алебастрову посудину. Знайдено і дві теракотові статуї давньоєгипетської богині Ісіди та божества Гарпократа, які були важливими у ритуалах мовчання та таємниць під час періоду Птолемеїв.

Серед інших артефактів, що збереглися протягом тисяч років, знаходяться різноманітні амулети, гончарні моделі та остракони з ієратичними написами, що надають додаткового контексту в розумінні стародавнього життя в Єгипті.

шщжл

Нодзому Каваї, керівник японської археологічної групи, відзначив, що це відкриття «дає безцінне розуміння історії цього регіону».

«Знайдені артефакти та поховання відкривають вікно в життя тих, хто жив у цій стародавній цивілізації», - додав генеральний секретар SCA Мустафа Вазірі.

Це археологічне відкриття стає ще однією ланкою в ланцюжку досліджень, розширюючи наше розуміння та збагачуючи спадщину Єгипту, що триває тисячі років.

Читай також:

Фото: EPA

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше