На затопленому корпусі «Титаніка» ніколи не знаходили людських решток: куди могли дітися кістки?

На затопленому корпусі «Титаніка» ніколи не знаходили людських решток: куди могли дітися кістки?
Поширити в соціальних мережах:

Хоча кістки знаходили навіть на затоплених середньовічних кораблях…

Трагедія, яка сталася з британським трансатлантичним пасажирським пароплавом «Титанік» навіть через 111 років викликає зацікавлення. Його корпус, який досі знаходиться на дні Атлантики, залишається темою численних досліджень. Чимало запитань виникає, коли дізнаєшся історію цього судна. Однак одне питання було особливо цікавим – чому, незважаючи на величезну кількість досліджень, ніхто і ніколи не знаходив рештки пасажирів, які потонули разом із кораблем і, теоретично, мали б залишатися на дні?

«Ми бачили одяг и пару туфель, які вказують на те, що в певний момент там було тіло. Але ми ніколи не бачили людських решток», - розповів режисер фільму «Титанік» Джеймс Кемерон, який 33 рази спускався до затопленого лайнера.

Як пише видання iflscience, деякі експерти, намагаючись пояснити цей феномен, висунули версію про рятувальні жилети. Багато пасажирів і членів екіпажу були в них, і після смерті тіла в жилетах залишалися плавучими, а штор і океанські течії віднесли їх далеко від місця аварії.

Проте є і інша версія, чому на затопленому Титаніку не знаходять навіть людських кісток, в той час, як рештки людей є навіть на кораблях, які затонули набагато раніше за британський пароплав.

Роберт Баллард, дослідник морських глибин, розповідає, що на глибині понад 914 метрів вода недостатньо насичена карбонатом кальцію, з якого, здебільшого, складаються кістки:

«Корпус «Титаніка» знаходиться нижче компенсаційної глибини карбонату кальцію, тому коли тварини з’їли плоть і оголили кістки, ті просто розчинялися».

А ще одна гіпотеза розповідає про те, що в закритих частинах корабля, де можливо не проникала свіжа вода, тіла все ще можуть зберігатися, однак навряд чи через стільки років після трагедії їх можливо буде впізнати.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Таємниці будівництва пірамід: унікальний 4500-річний папірус описує, як годували працівників та транспортували блоки
Свинцева грамота XII ст, написана українською: реальні свідчення про стародавність української мови
Ярослав Шахторін розповів, як «зірвав горло» під час сварки акторів на знімальному майданчику серіалу «Друзі»
Релігійні свята – день народження Зеленського та день Святої Джавеліни: в росії створили фейковий календар ПЦУ
Читати більше