Попередження для чужинців: вчені розшифрували найбільший наскельний малюнок у світі, якому 2000 років

Попередження для чужинців: вчені розшифрували найбільший наскельний малюнок у світі, якому 2000 років
Поширити в соціальних мережах:

Гравюра знаходиться на скелях Венесуели та Колумбії…

На берегах річки Оріноко в Південній Америці знаходиться один з найзагадковіших і найбільших наскельних малюнків у світі. Цей давній витвір мистецтва зображує зигзагоподібну змію, яка простягається на понад 40 метрів, а також людські фігури та гігантських амазонських багатоніжок.

Археологи з Борнмутського університету, очолювані доктором Філіпом Рірісом, нанесли на карту 14 місць, що складають цей комплекс гравюр. Як пише видання iflscience, вони дійшли висновку, що гравюри були створені, щоб визначити територіальні кордони доісторичних жителів і попередити чужинців: «не зв’язуйтеся з нами».

Ці монументальні зображення знаходяться високо на скелях уздовж верхньої та середньої річки Оріноко в сучасній Венесуелі та Колумбії. Останні дослідження показують, що гравюри могли бути створені принаймні 2000 років тому, що підтверджують керамічні вироби, знайдені в цьому районі.

Доктор Ріріс зазначає, що ці гравюри мали бачити з великої відстані. Це означає, що вони відігравали важливу роль у передачі інформації про місцеву ідентичність та попередження для відвідувачів.

За словами доктора Хосе Олівера з Інституту археології UCL, гравюри зосереджені вздовж ділянки річки, яка була важливим торговим і туристичним маршрутом. Це підтверджує, що гравюри використовувалися для позначення території ідентичності місцевих жителів.

Змія на гравюрі, ймовірно, зображує удава або анаконду, які мають глибоке культурне значення у місцевих фольклорі та духовності. Ці хижаки асоціюються з божествами-творцями деяких корінних груп у регіоні та є символом смертельної загрози.

Доктор Наталія Лозада Мендієта з Університету Лос-Анд вважає, що місцеві громади мають краще розуміння значення цих гравюр і можуть бути найкращими хранителями цієї спадщини. Дослідники сподіваються, що ці чудові місця отримають офіційну охорону і залишаться частиною культурної спадщини регіону.

Читай також:

Фото: P Riris et al/Antiquity 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Доісторичний комп’ютер: як артефакт 2000 років тому міг робити те, що зараз під силу лише машинам NASA?
Історія кримських татар: як вони насправді з’явилися в Криму?
Історія кримських татар: як вони насправді з’явилися в Криму?

Кримські татари дуже різні між собою – це говорить про те, що…

Найдавніший корабель із коли-небудь знайдених у морі: в українських водах лежить судно часів Аристотеля
Кремль злякався нового Майдану: як в Грузії відреагували на новоприйнятий закон про «іноагентів»?
Косметичні тренди від українських брендів
Косметичні тренди від українських брендів

Українські бренди регулярно випускають перспективні новинки, які не поступаються аналогам іноземних виробників косметики…

Тривожний аудіозапис з МКС, який випадково потрапив у мережу, не на жарт налякав користувачів
Читати більше