«Помпейські» трилобіти: у Марокко знайшли рештки морських істот в тривимірній формі, яким 508 млн років

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

В них можна розгледіти м'які тканини, ротовий апарат та внутрішні органи…

Сенсаційне відкриття вразило вчених. Трилобіти, що жили 508 мільйонів років тому, були знайдені у вулканічному попелі. Ці скам'янілості мають унікальні 3D-деталі, які раніше не бачили науковці, пише видання iflscience.

Трилобіти були поховані у пірокластичному потоці. Це гарячий матеріал, який виривається з вулканів зі швидкістю до 200 метрів на секунду. Зазвичай, такий потік знищує все на своєму шляху. Але у морі все було інакше. Доктор Грег Еджкомб з Музею природної історії в Лондоні пояснив, що попіл змішався з морською водою. Це охолодило його і врятувало трилобітів. Тому їх м'які тканини, ротовий апарат та внутрішні органи збереглися.

вмів

Фото: © Arnaud MAZURIER, IC2MP, Univ. Poitiers

Знахідки були зроблені у Високому Атласі Марокко. Їх назвали «Помпейськими» трилобітами за чудове збереження. Вони молодші за найстаріших трилобітів, яким 521 мільйон років, але все одно дуже вражають.

Доктор Еджкомб зазначив, що ці трилобіти унікальні завдяки тривимірному збереженню відростків. Вони не сплощені, не пошкоджені і збереглися в природних орієнтаціях. Томографічні зображення дозволяють побачити їх у 3D.

Таке збереження дозволяє вченим побачити трилобітів ближче до реального життя. Їх рот схожий на щілину, а головні придатки мають унікальну структуру. Це надзвичайне відкриття опубліковано в журналі Science.

Читай також:

Фото: © Prof. A. El Albani, Univ. Poitiers

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше