Подорожував Всесвітом понад 8 мільярдів років: земні телескопи зафіксували найпотужніший в історії радіосплеск

Подорожував Всесвітом понад 8 мільярдів років: земні телескопи зафіксували найпотужніший в історії радіосплеск
Поширити в соціальних мережах:

Відкриття ставить під сумнів ранні припущення щодо походження радіосплесків…

Міжнародна група вчених відзначила явище в космосі, яке вразило своєю потужністю та загадковістю. За допомогою австралійського телескопа ASKAP (Australian Square Kilometer Array Pathfinder) був зареєстрований надзвичайно сильний радіосплеск, відомий як FRB 20220610A.

Як пише видання sciencealert, посилаючись на дослідження, опубліковані в Science, цей радіосплеск виділяється з-поміж всіх інших подібних явищ. По-перше, він подорожує Всесвітом більше ніж 8 мільярдів років. По-друге, цей радіосплеск надзвичайно енергійний, перевищує максимальні рівні, встановлені попередніми теоріями. А по-третє, його дисперсія, міра розповсюдження довжин хвиль, виявилася несподіваною для астрофізиків, які дотепер використовували подібні явища для вивчення Всесвіту.

Зараз, відкриття FRB 20220610A ставить під сумнів ранні припущення щодо походження радіосплесків. Деякі вчені вважають, що цей радіосплеск може бути пов'язаний із нейтронними зірками, які змінюють свою форму під впливом магнітних полів. Однак, така теорія не розкриває всіх аспектів цього явища.

Насамкінець, слід зазначити, що спостереження FRB викликають сумніви щодо того, як світло поширюється міжгалактичним простором. Газ і пил, розкидані в цьому просторі, сповільнюють хвилі світла, і це призводить до різниці у довжині хвиль.

Феномен FRB стає надзвичайно цікавим об'єктом для досліджень в астрономії, і кожне нове відкриття приносить нам ближче до розуміння прихованих аспектів Всесвіту.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше