Подвиги, що змінили Україну: 20 лютого українці вшановують Героїв Небесної Сотні

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Свої життя за зміни в країні віддали 104 людини

20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні – день, коли ми згадуємо тих, хто віддав своє життя за свободу, демократію та європейське майбутнє нашої країни.

Революція Гідності, що відбулася взимку 2013-2014 років, стала переломним моментом в історії України, продемонструвавши силу духу та прагнення українського народу до змін. Вона стала не лише боротьбою проти тодішньої влади, але й відображенням глибокого прагнення українців до гідності, справедливості та європейських цінностей. 

Революція Гідності викликала широкий міжнародний резонанс. Світові лідери та міжнародні організації засудили насильство проти протестувальників та підтримали прагнення українського народу до демократичних змін. Ця подія вплинула на зовнішню політику України, сприяючи її зближенню з Європейським Союзом та іншими західними країнами.

Пам'ять про Героїв Небесної Сотні вшановується на державному рівні та в багатьох містах України. У Києві, на Майдані Незалежності, створено Меморіал Героїв Небесної Сотні, де щороку відбуваються пам'ятні заходи. Крім того, існують різні ініціативи, спрямовані на збереження пам'яті про Героїв, такі як видання книг, створення документальних фільмів та організація виставок.

Свої життя за зміни в Україні віддали 104 людини, а загалом постраждали 2 500. Першими жертвами Небесної сотні 20 лютого 2014 року стали Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Юрій Вербицький. Наймолодшим полеглим героєм революції Гідності став 17-річний Назар Войтович, а найстарший – 73-річний Яків Зайко. 

«Устим дбав про тих, хто його оточував на барикадах. І щоб не лякати їх, він просив у випадку небезпеки кричати йому, що «небо падає». І воно впало на нього. Але мій син триматиме це небо для нас. Він у Небесній Сотні і я вірю, що вона береже Україну», - сказав батько ще одного героя революції Гідності – Устима Голоднюка Володимир в одному з випусків проєкту «Загублений світ».   

Революція Гідності стала каталізатором процесів декомунізації в Україні. Після повалення режиму Януковича було прийнято низку законів, спрямованих на очищення суспільного простору від символів тоталітарного минулого. Цей процес триває й досі, сприяючи формуванню нової національної ідентичності, вільної від радянських стереотипів.

День Героїв Небесної Сотні – це день пам'яті та вдячності. Ми повинні завжди пам'ятати про тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє, та продовжувати боротися за ідеали Революції Гідності.

Читай також: 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше