Нові елементи за межами періодичної таблиці: вчені виявили астероїд з унікальними хімічними елементами

Нові елементи за межами періодичної таблиці: вчені виявили астероїд з унікальними хімічними елементами
Поширити в соціальних мережах:

Існування стабільних надважких елементів у космічних об'єктах викликає зацікавленість…

Астероїд 33 Polyhymnia може містити елементи, що вийшли за межі відомої періодичної таблиці, зазначають фізики з Університету Арізони. Дослідження, опубліковане в The European Physical Journal Plus, показало, що щільність маси цього астероїда перевищує максимальну щільність відомої атомної матерії, що відкриває можливість існування так званих компактних надщільних об’єктів (CUDO) з невідомим складом.

Дослідники використовували релятивістську модель атома Томаса-Фермі для прогнозування властивостей елементів з атомними номерами вищими за найвищий у періодичній таблиці. Їх аналіз показав, що елементи з атомним номером близько 164 можуть мати щільність маси, яка відповідає спостережуваній щільності астероїда 33 Polyhymnia.

Хоча ці висновки потребують подальших досліджень і підтверджень, вони вже відкривають нові перспективи для наукового розвитку. Як зазначається видання iflscience, можливість існування стабільних надважких елементів у космічних об'єктах викликає зацікавленість серед науковців та інженерів, що працюють у сфері космічних досліджень.

Далі дослідники планують розширити свої дослідження, щоб краще зрозуміти природу і склад астероїдів і їх можливість містити невідомі елементи. Це може відкрити нові можливості для розвитку наукових технологій та прискорити розвиток космічних програм.

«Усі надважкі елементи - ті, що дуже нестабільні, а також ті, які просто не спостерігаються, - були об’єднані разом як «необтаїній», — додав автор дослідження Ян Рафельскі. – Ідея про те, що деякі з них можуть бути достатньо стабільними, щоб бути отриманими з нашої Сонячної системи, є захоплюючою».

Хоча деталі дослідження ще потребують уточнень, це відкриває нові горизонти для наукових досліджень та розвитку космічної технології.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше