Вчені виявили 23 гігантські кратери на стародавньому морському дні…
У світлі останніх досліджень, опублікованих у Nature Geoscience, вчені заявляють, що гідрат морського метану, часто названий «вогняним льодом», може бути набагато вразливішим до потепління, ніж раніше вважалося. Це виявлення викликає серйозне занепокоєння, оскільки гідрати метану містять приблизно стільки ж вуглецю, скільки вся решта нафти та газу на Землі.
Як пише видання iflscience, гідрат метану, який розташований під океанами, знаходиться в стані натурального заморожування. Проте, внаслідок глобального потепління, цей «вогняний лід» може танути, вивільнюючи метан – потужний парниковий газ – в океан та, можливо, в атмосферу. Вчені стверджують, що цей процес може призвести до підвищення кислотності океанів і подальшого потепління клімату.
Зазначимо, що лише 3,5% світових гідратів знаходиться у вразливій зоні, але цей обсяг може бути великим чинником при масовому витоку метану.
Вчені розпочали дослідження, спрямоване на вивчення гідратів під дном океану, використовуючи тривимірні сейсмічні дані і виявили 23 гігантські кратери на стародавньому морському дні, кожен кілометр якого завширшки та завглибшки до 50 метрів. За допомогою сейсмічних зображень показано, що ці кратери виникли внаслідок викидів метану під морським дном.
Хоча існують природні бар'єри для розповсюдження метану, вчені висловлюють занепокоєння щодо можливості викидів метану в океани під впливом зміни клімату. Подальше дослідження і міжнародна співпраця стають критичними для зрозуміння цього явища та розробки стратегій протидії йому.
Читай також:
- 3000-річні гробниці та рештки давніх людей: у найстарішому парком Латинської Америки виявили «особливу похоронну архітектуру»
- Камера зафіксувала момент зникнення двох мисливців за привидами у покинутій психлікарні в США ВІДЕО
- В іспанській печері знайшли житло епохи палеоліту, якому понад 16 тисяч років