3000-річні гробниці та рештки давніх людей: у найстарішому парком Латинської Америки виявили «особливу похоронну архітектуру»

3000-річні гробниці та рештки давніх людей: у найстарішому парком Латинської Америки виявили «особливу похоронну архітектуру»
Поширити в соціальних мережах:

Усередині гробниць археологи знайшли ще…

Мексиканські археологи розкопали конусоподібні гробниці у Чапультепекському лісі, що датуються більше ніж 3 000 років. Як пише видання News Week, рештки та артефакти, знайдені під час цього дослідження, вказують на складність соціальних практик і виробничої діяльності в доіспанські часи.

Археологи з Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH) оголосили про виявлення 10 конусоподібних гробниць, розташованих в Чапультепекському лісі, який вважається найстарішим і найбільшим міським парком в Латинській Америці. Це дослідження відбулося під час робіт з будівництва лінії канатної дороги вздовж краю парку.

Марія де Лурдес Лопес Камачо, координатор розкопок, повідомила, що гробниці датуються ранньо-середньодокласичним періодом (2500-400 рр. до н. е.) та свідчачи про існування села в цьому районі.

Ці конусоподібні гробниці, відомі також як «пляшкові» або «дзвінові» могили, мають унікальну форму, яка може вказувати на символіку людського зачаття та зв'язок із Землею.

«Це дуже особлива похоронна архітектура, - зазначила Лопес Камачо. – Приклади таких гробниць вже відомі в інших районах Мексики, але вони вперше виявлені на заході країни. Це дозволяє нам краще розуміти похоронні ритуали і вірування давніх мезоамериканців».

Усередині гробниць археологи знайшли рештки п'ятьох осіб — чотирьох жінок і одного чоловіка, переважно молодого віку. Крім того, виявлені артефакти, такі як оленячі роги, стилізовані посудини та фігури, свідчать про складність соціальної структури і ритуальної діяльності на території.

Читай також:

Фото: скрін з відео Uncovered Tower Of Skulls Reveals Dark Aztec History

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше