Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Несподівана знахідка: гробницю 2300-річної грецької куртизанки виявили в похоронній печері Єрусалима

Несподівана знахідка: гробницю 2300-річної грецької куртизанки виявили в похоронній печері Єрусалима
Поширити в соціальних мережах:

Поруч з рештками жінки знайшли рідкісне бронзове дзеркало у коробці…

У величному історичному місті Єрусалимі, де кожен камінь має свою історію, археологи здійснили захоплююче відкриття, яке проливає світло на життя і подорожі елітних грецьких куртизанок в елліністичний період, пише видання Iflscience. 2300-річна гробниця, знайдена в печері під шосе на південному підході до міста, розкриває загадкову історію молодої жінки, яка, ймовірно, супроводжувала високопоставленого члена елліністичної армії чи уряду.

Однією з основних цікавинок археологічного відкриття є відсутність попередніх прикладів кремації в елліністичний період Ізраїлю. Гробниця цієї грецької куртизанки стала першим таким свідченням історії кремації в цьому регіоні, розкриваючи нові аспекти і практики з того часу.

Поруч з кремованими останками жінки дослідники виявили рідкісне бронзове дзеркало у коробці.

«Якість виробництва дзеркала настільки висока, що воно збереглося у відмінному стані, і воно виглядало так, ніби воно було зроблено вчора, — пояснив Ліат Оз з Управління старожитностей Ізраїлю. – Дзеркала цього типу були дуже дорогими предметами розкоші. Інколи їх купували грецькі жінки як частину свого весільного посагу, хоча заміжні дами зазвичай залишалися вдома і, звичайно, не виїжджали за межі Греції».

Інший варіант того, як це дзеркальце могло з’явитися у його власниці – подарунок від військових або політичних діячів, які були покровителями жінки. Ймовірно, знайдена жінка була гетерою, що була частиною елліністичного світу. Гетери були соціальними ескортами, подібними до японських гейш, і супроводжували армійських офіцерів і урядовців у закордонних походах. Вони надавали різні послуги, деякі з яких могли мати сексуальний характер.

На основі віку поховання припускається, що гетера та її покровитель подорожували до Єрусалиму під час одного з походів Олександра Македонського або під час воєн діадохів, які велися між полководцями Олександра за право стати його наступником.

Більше подробиць – у відео:

Читай також:

Фото: Еміль Аладжем, Управління старожитностей Ізраїлю

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
На телеканалі 2+2 – прем’єра документального проєкту «Гострі ножі. Бородянка»
На телеканалі 2+2 – прем’єра документального проєкту «Гострі ножі. Бородянка»

Про мешканців, які стали на захист міста і практично голіруч чинили опір окупантам…

Читати більше