Найдавніший предок хребетних: у Намібії знайшли рештки монстра із загубленого суперконтиненту

Найдавніший предок хребетних: у Намібії знайшли рештки монстра із загубленого суперконтиненту
Поширити в соціальних мережах:

Цьому виду близько 280 мільйонів років…

У Намібії дослідники виявили гігантського стародавнього звіра. Це сталося у формації Гай-ас в долині річки Угаб у Дамараленді. Вони знайшли новий вид, який назвали Gaiasia jennyae на честь формації та палеонтолога Дженні Клак, пише видання iflscience, посилаючись на статтю в журналі Nature.

Команда виявила чотири екземпляри, включаючи добре збережені череп і хребет. Це допомогло вивчити екологію цього виду та місцевість, де жив Gaiasia jennyae. Великі зчеплені зуби свідчать про те, що це був хижак, який поїдав рибу.

здж

Фото: C. Marsicano

Цьому виду близько 280 мільйонів років і походить із загубленого суперконтиненту Гондвана. Череп вражає великими зчепленими зубами, які вигнуті назад. Верхня частина черепа має незвичайні візерунки.

«Gaiasia jennyae був значно більшим за людину і, ймовірно, жив на дні боліт та озер. У нього велика плоска голова і величезні ікла», — сказав Джейсон Пардо, один із провідних авторів дослідження.

Цей зразок настільки старий, що його вважають предком хребетних до появи ссавців, птахів і рептилій. Стеблові чотириногі мали чотири ноги і були одними з найдавніших предків сучасних видів.

Дослідники вважають, що цей зразок був основним хижаком своєї екосистеми. Намібія тоді була зовсім іншою, набагато південнішою і ближчою до Антарктиди.

«Знахідка Gaiasia свідчить про процвітаючу екосистему, яка могла підтримувати великих хижаків. Ми можемо знайти більше відповідей про предків ссавців і рептилій», — завершив Пардо.

Читай також:

Фото: Gabriel Lio

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємниці архівів СБУ: початок сталінських репресій та перша гучна справа Донбасу
Lamborghini Veneno та Koenigsegg CCXR увійшли до рейтингу найдорожчих суперкарів у світі
Армія надводних дронів: як українці перетворили «дорогі іграшки» на реальну зброю?
Динозавр з острова Вайт: у Великій Британії відкрили новий вид динозавра, який жив 125 млн років тому
Жива риба в Мертвому морі: пророцтва про кінець світу почали збуватися
BMW з «Градом» у багажнику: як легендарну машину перетворили на грізну військову зброю
Читати більше