Удав Роналду, який майже десятиліття провів на самоті в коледжі Великобританії, неочіковано народив 14 малюків

Удав Роналду, який майже десятиліття провів на самоті в коледжі Великобританії, неочіковано народив 14 малюків
Поширити в соціальних мережах:

Ця подія не вкладається в голові…

Удав Роналду вважався самцем, який щасливо провів останні дев'ять років на самоті в школі у Великобританії. Але, як пише видання iflscience, студенти були шоковані, коли одного разу на уроці виявили, що 13-річна змія-самець народила 14 дітей.

«Один зі студентів виявив їх під час планової перевірки віварію. Спочатку ми подумали, що він помилився. Ми не могли повірити своїм очам!» — розповіла фахівець з догляду за тваринами в коледжі міста Портсмут Аманда Маклеод

Роналду, 13-річного бразильського райдужного удава, раніше ветеринар визнав самцем. Але, як стало вже зрозуміло, це не так – насправді це була самка.

«Роналду виглядав трохи товстішим, ніж зазвичай, ніби він добре поїв, але ми навіть на мить не подумали, що він або, скоріше, вона, вагітні», — додав фахівець з рептилій коледжу Піт Квінлан.

Незважаючи на відсутність контакту з іншою змією протягом майже десятиліття, удаву вдалося розмножитися за допомогою рідкісного процесу під назвою партеногенез. Це форма нестатевого розмноження, за якої ембріон розвивається без необхідності запліднення яйцеклітини.

«Я займаюся розведенням змій 50 років і ніколи раніше не знав, щоб таке траплялося. По суті, діти є клонами своєї матері, хоча їхні позначки дещо відрізняються», - пояснив Піт Квінлан.

Партеногенез, хоча і рідко, був задокументований у різних видів комах, земноводних, птахів, рептилій і риб. Міський коледж Портсмута каже, що це лише третє повідомлення про це у бразильського райдужного удава, який живе в неволі.

Рідкісний спосіб розмноження виникає у відповідь на відсутність життєздатних самців. Вчені не впевнені, як тварина запускає процес, хоча зміна середовища іноді може бути фактором. Наприклад, у попелиць перенаселеність і хижацтво можуть змусити самок вибрати партеногенез, тоді як висока солоність ініціює цей процес у деяких видів прісноводного планктону.

У змій є ціла низка репродуктивних тактик, якими вони можуть скористатися в разі потреби. Ще одна стратегія, яку використовують самки змій, — тривале зберігання сперми. Це дозволяє їм виробляти потомство після тривалої розлуки з самцями. В одному випадку вчені задокументували те, що трапилося із самкою західної гримучої змії з діамантовою спиною, яку забрали з дикої природи, і яка народила два здорових посліду приблизно через шість років після контакту з самцем. Це стало найдовшим зберіганням сперми хребетних, коли-небудь зареєстрованим.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємниці архівів СБУ: початок сталінських репресій та перша гучна справа Донбасу
Lamborghini Veneno та Koenigsegg CCXR увійшли до рейтингу найдорожчих суперкарів у світі
Армія надводних дронів: як українці перетворили «дорогі іграшки» на реальну зброю?
Динозавр з острова Вайт: у Великій Британії відкрили новий вид динозавра, який жив 125 млн років тому
Жива риба в Мертвому морі: пророцтва про кінець світу почали збуватися
BMW з «Градом» у багажнику: як легендарну машину перетворили на грізну військову зброю
Читати більше