В Чехії знайшли 2200-річне кельтське поселення, наповнене золотом та цінними артефактами 

Цікаво
В Чехії знайшли 2200-річне кельтське поселення, наповнене золотом та цінними артефактами 
Tomas Mangel
Поширити в соціальних мережах:

Це археологічне відкриття перевернуло уявлення про життя стародавніх кельтів у тому регіоні. 

У Богемії, поблизу міста Градець-Кралове, розкопали величезне кельтське поселення віком 2200 років, яке, за попередніми даними, рясніє сотнями золотих і срібних монет, а також понад тисячею вишуканих ювелірних виробів. Це відкриття, за словами представників Музею Східної Богемії, «неперевершене за своїми масштабами та характером», пише видання Live Science.

кельтське поселення в Чехії
Tomas Mangel

Віднайдене стародавнє поселення, площею близько 25 гектарів (що дорівнює майже 47 футбольним полям!), було виявлено археологами під час досліджень території перед будівництвом автомагістралі. За словами Томаша Мангеля, професора археології Університету Градець-Кралове та одного з керівників розкопок, тут знайшли не лише величезну кількість цінних артефактів, а й залишки будівель: житла, виробничі приміщення та навіть релігійне святилище.

кельтське поселення в Чехії
Tomas Mangel

Особливо цікавим є те, що поселення не було укріпленим. Це натякає на те, що його мешканці були не воїнами, а, ймовірно, важливими гравцями в регіональній торгівлі. Знахідки, зокрема бурштин та вишукана кераміка, свідчать про те, що ці стародавні кельти активно торгували на маршрутах по всій Європі, можливо, навіть виробляючи розкішну кераміку на місці.

кельтське поселення в Чехії
Tomas Mangel

Серед сотень монет є як срібні, так і золоті. Крім того, археологи виявили безліч ювелірних виробів, включаючи бронзові та залізні брошки, фрагменти нарукавних браслетів, металеві компоненти ременів, скляні намистини та браслети. Це розмаїття скарбів дозволяє краще зрозуміти багатство та розвиток кельтської культури.

кельтське поселення в Чехії
Tomas Mangel

Це місце датується культурою Латену – залізної доби, що процвітала в деяких частинах Європи приблизно з 450 до 40 року до нашої ери. Ця культура тісно пов'язана з кельтами та відзначається унікальним стилем виготовлення мистецтва та артефактів, часто з антропоморфними візерунками. Відкриття цього поселення допоможе дослідникам краще зрозуміти організацію кельтських поселень між третім і першим століттями до нашої ери.

Також це відкриття особливо цінне, адже воно подібне до інших поселень, знайдених на так званому «коридорі бурштинового шляху». Ця стародавня торгова система забезпечувала транспортування бурштину з Балтійського та Північного морів до Центральної Європи. Знахідки свідчать, що мешканці цього поселення були невід'ємною частиною цієї грандіозної торговельної мережі.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше