Цей космічний «привіт з минулого» 1972 року, розроблений для екстремальних умов Венери, тепер повертається до нас із вогняним «візитом».
І найцікавіше – ніхто не знає, куди саме він приземлиться, пише видання livescience.
Зонд «Космос-482», частина амбітної радянської програми «Венера», мав досліджувати пекельну поверхню сусідньої планети. Проте, через фатальну несправність ракети-носія «Союз», апарат так і не набрав потрібної швидкості та залишився обертатися навколо Землі на еліптичній орбіті. Уявіть собі – понад півстоліття він борознив космічні простори!
Тепер, завдяки аналізу телескопів, стало відомо, що спускний модуль цього невдалого космічного корабля неминуче повернеться в атмосферу нашої планети. За прогнозами експертів, це станеться приблизно 10 травня, з похибкою в кілька днів.
Марко Лангбрук, фахівець з космічної ситуаційної обізнаності з Делфтського технічного університету, зазначає у своєму блозі цікавий факт: оскільки посадковий модуль «Космос-482» був сконструйований для виживання в щільній та гарячій атмосфері Венери, існує ймовірність, що він переживе і повернення в атмосферу Землі, а можливо, навіть зіткнення з поверхнею!
Хоча ризик від цього космічного «гостя» не вважається надто високим, він і не нульовий. Уявіть собі знахідку – уламок космічного корабля з історією! «Космос-482» був «братом-близнюком» успішної місії «Венера-8», яка свого часу передала цінні дані з поверхні Венери. Після невдалого запуску «Космос-482» розпався на дві частини. Основний корпус згорів в атмосфері ще у 1981 році, а от посадковий модуль вперто продовжував свою орбітальну подорож.
За розрахунками Лангбрука, коли 495-кілограмовий та метровий у довжину посадковий модуль увійде в атмосферу, його швидкість становитиме близько 242 км/год. Він порівнює ризик зіткнення з ним з імовірністю падіння метеорита. А от щодо місця падіння – тут поки що інтрига зберігається.
«З орбітальним нахилом у 52 градуси, космічний апарат «Космос-482» може приземлитися будь-де між 52 градусами північної та 52 градусами південної широти», – пише Лангбрук для The Space Review.
Це означає, що в зоні ризику опинилася значна частина Європи та Азії, Америка, Африка та Австралія. Звісно, найімовірніше, космічне сміття впаде в один зі світових океанів, як це сталося з невдалою місією «Фобос-Грунт Венера» у 2011 році.
Читай також: