Розмах його крил сягає 72 метрів.
Знайомтеся зі Skydweller – інноваційним дроном на сонячній енергії, розробленим американським стартапом Skydweller Aero у співпраці з французькою оборонною компанією Thales. Як пише видання livescience, цей унікальний літальний апарат має понад 17 000 сонячних елементів, що покривають його величезні крила площею близько 270 квадратних метрів. В ідеальних умовах ця сонячна «ферма» здатна генерувати до 100 кіловат енергії!
Протягом дня Skydweller може не лише підтримувати свій політ та роботу бортової електроніки, а й заряджати потужні акумуляторні батареї вагою понад 635 кілограмів. Саме ці акумулятори забезпечують безперервний політ вночі. Зазвичай дрон курсує на висоті від 7,5 до 10,5 кілометрів, але вдень може підніматися вище, до 13,6 кілометрів, а вночі знижуватися для оптимізації енергоспоживання.
Незважаючи на свої вражаючі габарити, Skydweller важить всього 2,5 тонни при максимальній вантажопідйомності, порівняно з 400 тоннами Boeing 747. Така легкість досягнута завдяки використанню вуглецевого волокна у конструкції. До того ж, дрон здатен нести до 362 кілограмів корисного навантаження.
Розробники Skydweller приділили особливу увагу безпеці польотів, адже літаки на сонячній енергії раніше стикалися зі структурними проблемами. Skydweller оснащений чотириразовою резервною системою керування польотом та системою керування транспортним засобом (VMS) з алгоритмами самовідновлення. Це дозволяє дрону автоматично виявляти, виправляти та відновлювати будь-які несправності в системі керування прямо під час польоту.
Основна мета розробки Skydweller – це забезпечення безперервного спостереження з повітря. У партнерстві з Thales дрон буде оснащений сучасною радіолокаційною системою для морського патрулювання. Хоча повна залежність від сонячної енергії означає, що Skydweller уникатиме регіонів з обмеженим сонячним світлом, таких як полярні зони взимку, його здатність літати без посадки протягом трьох місяців є величезним проривом у сфері безпілотних технологій та відкриває нові горизонти для довготривалого моніторингу та спостереження.
Читай також: