Культ «кривавого дзеркала»: як любов до вулканічного скла і людської крові надихало могутню доацтекську імперію?

Культ «кривавого дзеркала»: як любов до вулканічного скла і людської крові надихало могутню доацтекську імперію?
Поширити в соціальних мережах:

Обсидіанові леза та наконечники, знайдені поруч з…

Наукові дослідження археологічних знахідок в стародавньому місті Теотіуакан виявили нові відомості про культ «кривавого дзеркала» і його вплив на реалізації імперських цілей найбільшого міста-держави, яке коли-небудь існувало в Мезоамериці від 100 до н.е. до 800 р. н.е.

Як відомо, місто-держава Теотіуакан передувала цивілізації ацтеків і славилася культом «кривавого дзеркала». Для людей, які жили там, символом влади вважалася кров і обсидіан. Цю вулканічну гірську породу використовували як оракулярні інструменти для передбачення майбутнього та спілкування з богами. Але згодом таке захоплення природнім склом переросло в страшні звірства.

Як пише видання iflscience, посилаючись на нове дослідження храму в Теотіуакані, населення міста було одержиме дзеркалами та пролиттям крові. Дослідник Трентона Д. Барнса з коледжу Вільямса розповів, що докази цього можна знайти в піраміді «Пернатого Змія», третій за величиною споруді в знаменитому стародавньому місті.

Коли її знайшли, то вона була прикрашена сотнями «монументальних скульптур із зображенням дзеркал».

«Потенційно сотні подібних дзеркал спочатку були вбудовані у фасад. Наприкінці ясного дня, коли сонце наближалося до західного горизонту, чорні очі скульптурних голів спалахували відбитим світлом», - написав у своєму дослідженні, опублікованому в журналі Ancient Mesoamerica, Барнс.

Археологи також виявили під пірамідою скелети близько 200 жертвоприношень, багато з яких були іноземцями. Обсидіанові леза та наконечники, знайдені поруч з цими скелетами, підтверджують використання цього матеріалу для ритуального проливання крові.

Враховуючи те, що і війна, і людські жертви були фундаментальними для встановлення політичного контролю, релігійний зв’язок між кров’ю та дзеркалами можна розглядати як ключову складову імперських амбіцій міста-держави Теотіуакан.

Читай також:

Фото: wikipedia

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше