Італійський історик стверджує, що ідентифікував міст на фоні Мони Лізи в картині Леонарда да Вінчі

Італійський історик стверджує, що ідентифікував міст на фоні Мони Лізи в картині Леонарда да Вінчі
Поширити в соціальних мережах:

Він використовував історичні документи та зображення з дрона…

Невелике містечко Ареццо в Тоскані, Італія, схвилювала новина про те, що міст, намальований на фоні найвідомішого портрета у світі – «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, може належати місту. Про це заявив італійський історик Сільвано Вінчеті, повідомляє видання The Guardian.

Вінчеті сказав, що він не сумнівається, що міст Роміто ді Латеріна в провінції Ареццо — це те, що Леонардо намалював у сільській місцевості за загадковою Моною Лізою, що покладе край таємниці, яка протягом багатьох років викликала незліченну кількість суперечок. Припускали, що на картині можуть бути зображені мости Понте Буріано і Понте Боббіо.

Використовуючи історичні документи та зображення з дрона, а також порівнявши картини з фотографіями місцевості, історик заявив, що це - «етрусько-римський міст, Роміто». Найпоказовіша деталь, сказав він журналістам в Асоціації іноземної преси в Римі, полягає в кількості арок: міст на картині Леонардо мав чотири арки, як і Роміто. У той час, як Понте Буріано має шість арок, а Понте Боббіо – більше шести.

мсси

Лише одна арка Роміто, яка простягається через річку Арно, залишилася, як і фундаменти мосту на протилежному боці берега річки.

Документи сім'ї Медічі, знайдені в державних архівах Флоренції, показали, що між 1501 і 1503 роками міст був «дуже жвавим та функціонуючим», сказав Вінцеті. Він додав, що саме в той час Леонардо перебував у районі Валь д'Арно, спочатку на службі у Чезаре Борджіа, кардинала з найвідомішого дворянського роду в Італії епохи Відродження, а потім у П'єро  Содеріні, державного діяча Флорентійська республіка.

Вінцеті виміряв ширину між берегами річки і, використовуючи розмір арки, що залишилася, встановив, що чотири арки однакового розміру ідеально підходять поперек ділянки:

«Відмітна форма Арно вздовж цієї ділянки території відповідає тому, що Леонардо зобразив на пейзажі ліворуч від дворянки, зображеної на знаменитій картині».

Симона Нері, мер Латеріни, сказала, що теорія Вінцеті викликала велике хвилювання в місті з населенням трохи більше 3500 людей.

«Нам потрібно спробувати захистити те, що залишилося від мосту, для чого знадобиться фінансування», – сказала вона. 

У минулому Вінцеті зробив кілька інших заяв про Мону Лізу, включно з тим, що Леонардо використовував чоловічу та жіночу моделі на портреті, який висить за куленепробивним склом у паризькому Луврі.

Читати також:

Фото: Культурна асоціація Le Rocca

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Повний скелет та гніздо з яйцями: в Кременчуці знайшли докази того, що в Україні жили динозаври
Мир під диктовку кремля: чому Україна не може погодитися на російські «мирні» ініціативи?
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Дніпро-1» - «Шахтар»
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?

Боксерський поєдинок пройшов на стадіоні Kingdom Arena у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді…

Місяць створили інопланетяни для своїх космічних кораблів? Несподівана версія дослідників
1600-річний камінь з середньовічними написами випадково знайшов в своєму саду вчитель географії з Англії
Читати більше