Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Індійський посадковий апарат Vikram виявив рух під поверхнею Місяця: нові відкриття космічної місії

Індійський посадковий апарат Vikram виявив рух під поверхнею Місяця: нові відкриття космічної місії
Поширити в соціальних мережах:

Місія Chandrayaan-3 мала на меті дослідження складу місячного ґрунту, і…

Індійський посадковий апарат на Місяці знову привертає увагу науковців і широкої громадськості, пише видання Iflscience. Цей посадковий модуль, відомий як Vikram, був частиною місії Chandrayaan-3, яка успішно торкнулася поверхні Місяця декілька тижнів тому. Це подія важлива для Індії, оскільки вона зробила країну четвертою нацією, яка успішно приземлилася на Місяць, і першою, яка це зробила біля південного полюса Місяця.

Місія Chandrayaan-3 мала на меті дослідження складу місячного ґрунту, і вже зараз вона принесла цінні наукові результати. За допомогою своїх інструментів, Vikram виявив ряд елементів у місячному ґрунті, таких як сірка, алюміній, кальцій, залізо, хром, титан, марганець, кремній і кисень. Також були проведені вимірювання температури на південному полюсі Місяця та виявлено моменти місячної сейсмічної активності.

Один з ключових інструментів на посадковому модулі Vikram – це прилад для вимірювання місячної сейсмічної активності (ILSA). Він складається з шести високочутливих акселерометрів, які дозволяють виявляти рухи ровера, удари об Місяць та навіть природні місячні землетруси. Це важливий інструмент для дослідження структури Місяця та його сейсмічної активності.

Недавно була зафіксована цікава подія, яку науковці Індійської організації космічних досліджень (ISRO) описали як «здавалося б, природну». Ця подія зараз піддається ретельному розслідуванню. Землетруси на Місяці вже вивчалися раніше, завдяки сейсмографам Apollo, але Vikram може надати нові важливі дані про ці явища та їхні впливи на Місяць.

Один з основних висновків дослідників стосується походження місячних землетрусів. Вони відзначили, що ці підземні рухи не викликані рухами тектонічних плит, як на Землі. Замість цього, вони пов'язані з впливом гравітації Землі на Місяць, що призводить до напруги та тріщин на поверхні Місяця.

Місія Chandrayaan-3 і посадковий модуль Vikram продовжують давати нам цінні наукові дані про нашого найближчого сусіда у космосі. Розслідування події, зафіксованої Vikram, допоможе нам краще розуміти природу місячних землетрусів та їхні впливи на Місяць.

Читай також:

Фото: ISRO

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Незрячий Вінницький волонтер із друзями створили мобільну артилерійську установку «міні-хаймерс»
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» – «Олександрія»
«Ми проїхали «дев'ять кіл пекла»: історія поліцейського з Херсона, який вивозив вагітну дружину з окупації
Доісторичні птахи птерозаври серед нас? Загадкові зустрічі з гігантськими істотами в Америці!
Давно втрачені скарби та храм знайшли підводні археологи серед затонулого стародавнього міста у Єгипті
Читати більше