Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

3700-річний мозок і залишки шкіри: в Туреччині вперше розкопали карбонізовані людські рештки бронзової доби

3700-річний мозок і залишки шкіри: в Туреччині вперше розкопали карбонізовані людські рештки бронзової доби
Поширити в соціальних мережах:

Експерти відзначають, що ця знахідка вказує на те, що дві людини…

Археологи в Туреччині здійснили захоплююче відкриття під час розкопок в Тавшанлі Хоюк, який також називають «Серцем Західної Анатолії». Під час цих досліджень були виявлені добре збережені залишки мозку і шкіри двох людей, які датуються бронзовим віком, передає Аnatolianarchaeology.

Tavşanlı Höyük, розташований на перехідному шляху між регіонами Західної Анатолії та Центральної Анатолії, відіграє важливу роль у вивченні міжрегіонального спілкування в давні часи. Розкопки на цьому кургані, який охоплює площу 45 гектарів, проводяться спільно з Міністерством культури та туризму Туреччини та Університетом Біледжик Шейх Едебалі.

Знайдені залишки мозку та шкіри, що датуються приблизно 3700 років тому, є надзвичайно цінним відкриттям. Це вперше, коли в Туреччині під час археологічних розкопок були знайдені залишки шкіри, а збережені залишки мозку були виявлені всього лише кілька разів.

Експерти відзначають, що ця знахідка вказує на те, що дві людини, до яких належали ці залишки, не мали можливості втекти від нападу, який стався 3700 років тому. Їхні будинки були спалені під час цього нападу, і це призвело до карбонізації мозку та шкіри.

Це дуже важливе відкриття для археологів і вивчення історії цього регіону, оскільки воно вказує на ранні події і суспільство бронзової доби. Експерти тепер планують докладно вивчити цю знахідку і встановити причину нападу та ідентифікувати можливих виконавців цього нападу.

«М’які тканини, або «людська шкіра», між животом і грудьми скелета були задокументовані як обвуглені та збережені. Ця знахідка виділяється як дуже важлива подія, яку ми не звикли бачити поза контекстом муміфікації. Приклад людської шкіри, обвугленої на скелеті, є безпрецедентним в Анатолії та має велике значення як перший відомий випадок», - розповів директор розкопок, професор, доктор Еркан Фідан, який також є завідувачем кафедри археології в Університеті Біледжика Шейха Едебалі.

Розкопки на Tavşanlı Höyük продовжуються, і це відкриття вже привернуло увагу археологічного світу, оскільки воно вказує на можливість вивчення давніх історичних подій через добре збережені залишки.

Читай також:

Фото: АА

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Незрячий Вінницький волонтер із друзями створили мобільну артилерійську установку «міні-хаймерс»
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» – «Олександрія»
«Ми проїхали «дев'ять кіл пекла»: історія поліцейського з Херсона, який вивозив вагітну дружину з окупації
Доісторичні птахи птерозаври серед нас? Загадкові зустрічі з гігантськими істотами в Америці!
Давно втрачені скарби та храм знайшли підводні археологи серед затонулого стародавнього міста у Єгипті
Читати більше