Їх назвали «страшними звірами»: у Гренландії знайшли гігантських хижих хробаків, яким 518 мільйонів років

Їх назвали «страшними звірами»: у Гренландії знайшли гігантських хижих хробаків, яким 518 мільйонів років
Поширити в соціальних мережах:

Вони були одними з найдавніших м'ясоїдних тварин…

У водах Північної Гренландії археологи знайшли залишки гігантських хижих хробаків, що існували на Землі близько 518 мільйонів років тому, пише видання iflscience. Тварини, які отримали назву Timorebestia, що в перекладі з латині означає «страшні звірі», є стрілоподібними червами або хетогнатами.

За даними вчених, ці гігантські хробаки мали розмір приблизно 30 сантиметрів і були одними з найдавніших м'ясоїдних тварин, які полювали у водах раннього кембрію. Науковці розглядають Timorebestia як ключового морського хижака свого часу, здатного полювати на інших великих членистоногих. Їх успішне виявлення в скам'янілому місці Сіріус Пассет Лагерштетте відкриває нові можливості для вивчення еволюції морського середовища.

dfsdfs

Фото: доктор Якоб Вінтер

Дослідження, опубліковане в Science Advances, дозволило вченим виявити сліди хижацької доблесті Timorebestia в її скам'янілій травній системі, де вони знаходили останки інших тварин, таких як Isoxys. Це дозволяє припустити, що Timorebestia могла бути однією з домінуючих хижих тварин того періоду, завдяки своїй здатності до полювання.

Вчені також вважають, що Timorebestia та її родичі можуть бути представниками доісторичної династії хижаків, які контролювали океани до приходу членистоногих. Їхнє правління, за даними досліджень, могло тривати приблизно від 10 до 15 мільйонів років.

«Ми дуже раді, що виявили таких унікальних хижаків у Сіріусі Пассет. Продовжуючи наші дослідження, ми розкриємо деталі їхньої анатомії та ще багато цікавих відкриттів, які допоможуть відновити історію найдавніших екосистем тварин», - зазначив один із керівників експедиції.

Читай також:

Фото: робота Боба Ніколлса/@BobNichollsArt

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше