Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Їх багато століть поспіль приносили у жертву: у піраміді смерті майя знайшли 20 обезголовлених тіл

Їх багато століть поспіль приносили у жертву: у піраміді смерті майя знайшли 20 обезголовлених тіл
Поширити в соціальних мережах:

Жахлива піраміда розташована на археологічній ділянці Мораль-Реформа на півострові Юкатан…

Вирізані останки 20 молодих людей у ​​піраміді майя на півдні Мексики вказують на те, що це місце могло бути пам’ятником силам смерті. Жертв поклали у дві різні могили, які, можливо, були викопані з різницею у 1200 років, що свідчить про те, що жахливий пам’ятник, ймовірно, служив більш темним божествам майя протягом багатьох століть, передає Iflscience, посилаючись на Національний інститут антропології та історії Мексики (INAH).

За словами дослідників з INAH, те, як жертви були обезголовлені, є явним доказом того, що споруда була пов’язана зі смертю та богами підземного світу. Вважається, що нещасних людей позбавили голів, щоб освятити піраміду та зміцнити її зв’язок із потойбічним світом.

Розташована на археологічній ділянці Мораль-Реформа на півострові Юкатан, жахлива піраміда, відома під назвою «Структура 18», швидше за все, була побудована поетапно. Для освячення кожної наступної завершеної секції були потрібні людські жертви. Тому вважається, що дві масові страти пов’язані з ключовими подіями у будівництві храму .

вмвм

Фото: Proyecto Moral-Reforma/inah

Перша з них, як вважають, відноситься до пізнього докласичного періоду, який тривав приблизно з 300 до н. е. до 250 р. н. Хоча точний вік скелетів ще не визначено, наявність 567 супровідних матеріалів, таких як дрібнички з бісеру, наконечники стріл і кістяні голки, допомагає розмістити останки в цьому загальному часовому проміжку.

Складаючись із семи окремих поховань, цей древній сховок містить кістки принаймні 12 жертв, деякі з яких, здається, були розміщені в сидячому положенні одразу після смерті, тоді як інші, ймовірно, були перенесені до храму після того, як спочатку були поховані в іншому місці. Як наслідок, багато з цих скелетів не є анатомічно послідовними.

Друга серія з 13 поховань, що датуються пізньокласичним періодом, який тривав з 600 по 900 рік нашої ери, також була виявлена ​​на місці. 

«У цих 13 похованнях ми нарахували вісім осіб, які, мабуть, були обезголовлені, а частини їхніх тіл були розчленовані та поміщені окремо, щоб освятити храм», — пояснив координатор дослідження Франсіско Аполінар Куевас Рейес.

Обидва поховання складалися з молодих дорослих чоловіків, у яких спостерігалися зміни у формі їхніх черепів. 

«Ця фізична характеристика була навмисно досягнута шляхом шинування голови в молодому віці, оскільки це підвищувало статус цих осіб у доколумбовому суспільстві майя. Подібним чином у двох осіб пізнього класичного періоду ми спостерігали зміни зубів за допомогою напилювання та інкрустування нефритом передніх зубів», - каже Куевас Рейес.

Дослідники кажуть, що всі висновки, зроблені на основі цих відкриттів, є попередніми, а розкопки на Мораль-Реформа наразі тривають, оскільки археологи намагаються зібрати воєдино криваві подробиці того, що відбувалося в піраміді смерті.

Читайте також:

Головне фото: Proyecto Moral-Reforma/inah

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

11-річний художник-волонтер заробляє гроші для ЗСУ та привертає увагу закордонних галеристів
Імпланти майбутнього: українські хірурги провели унікальне протезування українського воїна без ніг
32 артилерійських системи та понад 500 окупантів відправилися в пекло минулої доби: бойові втрати ворога станом на 3 червня
12 тисяч людей стали жертвами експериментів підрозділу 731: у Китаї знайшли «бункер жахів» часів Другої світової війни
Золото, метали та долари: розкриваємо загадку скандального палацу путіна в Африці
Золото, метали та долари: розкриваємо загадку скандального палацу путіна в Африці

А збудував його засновник чвк вагнер пригожин для свого господаря…

Знайшли через 70 років: на закинутому горищі британці відшукали заготовку корпусу першого боліда Формули-1
Знайшли через 70 років: на закинутому горищі британці відшукали заготовку корпусу першого боліда Формули-1

Макети машини, що у 1950 році виграла заїзд у Гудвуді, вважали загубленим…

Читати більше