Храм із секретними сходами: в Єгипті знайшли загадкову 2100-річна святиню

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Несподіваною знахідкою стала прихована камера…

Археологи з Тюбінгенського університету зробили сенсаційне відкриття у старовинному місті Атрібіс, що розташоване за 200 кілометрів на північ від Луксора. Вони знайшли 2100-річний храм із головою лева, який, ймовірно, присвячений богині Репіт. Будівлю звели у II столітті до нашої ери за правління царя Птолемея VIII, пише видання arkeonews.

Храм у скелі має вхідний пілон, що складається з двох веж, між якими знаходиться центральний вхід. Ширина храмового комплексу становить 51 метр, а висота веж сягала 18 метрів. На жаль, до нашого часу збереглося лише п’ять метрів через активне використання каменю для інших будівель у VII-VIII століттях.

Вражаючою знахідкою стали другі двері на пілоні, які ведуть до таємничих сходів. Ці сходи складалися щонайменше з чотирьох прольотів і вели на верхній поверх храму, де могли бути додаткові приміщення для зберігання начиння.

У північній вежі археологи виявили рельєфи, що зображують царя Птолемея VIII, який приносить жертви богині Репіт та її сину Коланту. Окрім того, були знайдені унікальні зображення деканів — зоряних істот з головами сокола та ібіса, які використовувалися для вимірювання часу вночі.

Фото: Marcus Müller, Athribis Project

Несподіваною знахідкою стала прихована камера довжиною шість метрів та шириною три метри. Це приміщення спочатку використовувалося для зберігання храмового начиння, а пізніше — для зберігання амфор. Щоб відкрити камеру, команда використала повітряну подушку та дерев’яні конструкції для зсування стелі, вагою близько 20 тонн.

Керівник проєкту, професор Крістіан Лейц, стверджує, що гладкі вапнякові блоки та фриз із кобр на фасаді можуть свідчити про наявність скельного святилища. Археологи планують продовжити розкопки позаду пілона, щоб знайти нові сліди храмового комплексу.

Читай також:

Фото: The north tower of the temple with the newly discovered chamber. Credit: Marcus Müller, Athribis Project

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше