Готуй лижі з осені: рейтинг гірськолижних курортів України

Готуй лижі з осені: рейтинг гірськолижних курортів України
Поширити в соціальних мережах:

Бажаєте провести зимову відпустку активно та незабутньо? Є кілька ідей!

 • Буковель

Буковель сьогодні – найвідоміший у світі гірськолижний курорт Українських Карпат. Його ім'я стало брендом, а в 2012 році він був визнаний курортом, що найбільш стрімко розвивається в світі.

Природа українських Карпат - вражає. Тому ваш відпочинок розпочнеться одразу, як ви побачите ці казкові мальовничі краєвиди.

Буковель розташований у оточенні трьох гір – Буковеля, Чорної Клеви і Довги, та являє собою найбільший курорт у формі туристичного містечка. Тут знайдуться розваги на будь-який смак і рівень підготовки. Єдиним недоліком цього курорту можна назвати ціни: вони вищі, ніж в інших карпатських комплексах та прирівнюються до європейських. 

Втім, якість обслуговування тут теж відповідає найкращим стандартам, саме за неї й доводиться платити.

Буковель об'єднує 63 гірськолижні траси всіх рівнів складності та 14 підйомників. Сумарна довжина трас перевищує 60 км, а протяжність найдовшої траси становить 2106 м.

У Буковелі знаходяться траси трьох рівнів складності – сині, червоні та чорні, тому тут можуть покататися як новачки в супроводі інструкторів, так і досвідчені професійні спортсмени. У Буковелі працює Bukovelskischoll – школа, яка за 4 дні гарантує навчання впевненому катанню на гірських лижах або сноубордах.

Усі траси обладнані сніговими гарматами, тож радіти тутешньому відпочинку можна за будь-якої погоди. Лижний сезон на курорті триває з грудня по квітень.

 • Драгобрат

У той час як Буковель є найбільшим гірськолижним курортом, Драгобрат – найбільш високогірний і, на думку більшості туристів, найкрасивіший.

Драгобрат знаходиться в районі гірського масиву Близниця біля підніжжя гори Стіг, на висоті 1400 м. Розташувавшись на стику альпійських лугів і хвойних лісів, Драгобрат здатний вразити своєю унікальною красою карпатської природи кожного. Курорт відрізаний від цивілізації, що дозволяє сповна відчути всі принади гірського відпочинку. Унікальні кліматичні особливості цієї місцевості дозволяють сніжному покриттю бути природним, а відсутність снігу тут не фіксували останні 30 років. Драгобрат оточений горами в формі підкови, тому активний сезон тут триває з листопада по травень і є найтривалішим у Карпатах.

Драгобрат – справжня мекка для поціновувачів почуття свободи. Відстань і важкодоступність курорту забезпечує порівняно невелику кількість відпочиваючих і дозволяє сповна насолодитися красою карпатських пейзажів.

У розпорядженні драгобратського туриста 8 трас різної складності, загальною протяжністю близько 10 км. А головні підйомники розташувалися на горі Стіг. Тож місце знайдеться як для лижників-початківців, так і для спортсменів-екстремалів.

 • Славське

Славське завершує трійку лідерів серед кращих карпатських гірськолижних курортів в Україні. Щороку його відвідує понад 100 000 чоловік.

Славське знаходиться у Львівській області на горі Тростян. Величезну популярність цей курорт отримав завдяки своїй близькості до Львова. А сама галузь гірськолижного туризму в цьому місці має давню історію – курорт відомий з першої половини ХІХ століття.

Курорт складається з 11 трас різних рівнів складності, загальною протяжністю 22 км, є 7 бугельних підйомників і 1 канатно-крісельна дорога. Курорт позиціонується як універсальний, завдяки унікальним нерівномірним бічним схилах: приїхати сюди покататися можуть як досвідчені екстремали, так і новачки.

Перевагою Славського є близькість відомих історичних і природних пам'яток, серед яких печера Довбуша і фортеця Тустань.

 • Пилипець

Пилипець розташувався на берегах гірської річки в одному з найбільших сіл Міжгірщини. Сніг тут зазвичай лежить з середини грудня по квітень.

Це одне з найулюбленіших в Україні місць для любителів фрірайду. Сумарна довжина трас на горі Гимба – більше 20 км, найдовша траса становить 6 км. На горі Жид Магура облаштовані 4 траси. Кожна траса обладнана підйомниками, тут знаходиться найдовший швидкісний бугельний підйомник в Українських Карпатах, довжиною 1,5 км. Траси курорту задовольняють як професіоналів, так і любителів.

Родзинкою курорту є легендарний водоспад Шипот, який не замерзає навіть взимку.

 • Мигово

Досить молодий, але вже дуже популярний курорт Мигово розташувався біля підніжжя мальовничих вершин буковинських Карпат Стіжок і Кичера, недалеко від урочища Солонець, відомого родовищами мінеральних вод. Мальовниче розташування в гірській долині поєднується з близькістю до Чернівців – всього 60 км від обласного центру. Сніг тут випадає у великій кількості досить рано і тримається, як правило, з грудня по березень.

На схилах г. Мала Кичера розташовані 2 спуски довжиною 1100 і 1300 м, які обслуговуються двома бугельними підйомниками довжиною 1000 і 600 м.

 • Красія

Гірськолижний курорт "Красія" розташувався на схилах однойменної гори. Даний курорт є ідеальним місцем для любителів гірськолижного спорту, адже схили Красії універсальні і зручні, як для новачків, так і для досвідчених професіоналів.

Важливою перевагою даного курорту є невелика кількість туристів, на відміну від Буковеля або Славського. Сніговий сезон на Красії триває з грудня і до середини квітня.
Протяжність трас тут становить від 300 до 2500 м. Основна траса ГК «Красія» є найдовшою трасою в Україні.

 • Яблуниця

Село Яблуниця Івано-Франківської області є відомим гірськолижним курортом, що привертає туристів не лише з усієї України, а й з-за кордону. Саме тут знаходиться один з головних перевалів в Українських Карпатах – Яблуницький, що розташовується на висоті 921 м над рівнем моря.

Дивовижна краса природи і зручні гірські схили сприяють розвитку гірськолижного туризму в Яблуниці.

В Яблуниці є безліч трас різного рівня складності. На території курорту функціонують 10 підйомників довжиною від 100 до 1000 м, два з яких знаходяться безпосередньо на Яблуницькому перевалі, а вісім – в самому селі.

 • Подобовець

Дивовижної краси село Подобовець розташоване в високогірній частині Закарпатської області. Погода тут дуже непередбачувана: сезон може розпочатися в грудні, а закінчується вже в лютому. Проте, катання на сноубордах і гірських лижах в оточенні приголомшливо красивих пейзажів, незайманих урбаністичними забудовами, – це те, заради чого туристи щорічно приїжджають у Подобовець.

У Подобовці три основних крутих траси довжиною до 2500 м. Але є і пологі спуски, які ідеально підійдуть для новачків. Особливе місце на курорті відводиться "трубам" – відгалуженням трас у ліс, де спуски накриваються гілками, утворюючи своєрідний тунель.

На курорті функціонує три бугельні підйомники: два з них протяжністю 1300 і 1250 м, і один навчальний – близько 400 м.

 • Спортивна база "Тисовець"

Спортивна база "Тисовець" є гірськолижним центром міжнародного значення. На її території проводяться змагання з різноманітних видів гірськолижного спорту.

Село Тисовець знаходиться в оточенні гір Кичера, Селеватка і Магура. Сніг тут випадає в кінці листопада і лежить до кінця квітня. Тут є все для повного занурення в активний зимовий відпочинок – різноманітні лижні траси, траси для фрістайлу, комплекси трамплінів, тривалий сніговий сезон і дивно красиві гори. Саме тому Тисовець користується чималою популярністю серед туристів, як новачків, так і професіоналів в гірськолижному спорті.

4 траси різного рівня складності оснащені одним крісельним і трьома бугельними підйомниками. Крім звичайних спусків у Тисовці обладнані траси для біатлону, сноутюбінга, могул і бігових лиж.

 • Плай

Гірськолижний комплекс "Плай" знаходиться в Сколівському районі Львівської області в центрі Карпатських гір.

Це один з нових гірськолижних курортів, який вже встиг завоювати довіру і любов багатьох лижників. Доглянуті траси, наявність снігу, нові підйомники, зручне місце розташування, інфраструктура, що динамічно розвивається, роблять Плай відмінним місцем для зимового відпочинку.

На комплексі для катання на лижах і сноубордах є шість трас, найдовша з яких має довжину 1200 метрів. Є два чотирьох-крісельні підйомники (довжиною 1 км кожний) і один бугель. Також є окрема маленька траса для дітей та дитячий майданчик.

Родзинкою курорту є музейний комплекс, що включає в себе краєзнавчий музей, діючі кузню, ткацьку майстерню, вітряк та власну ферму. А сам курорт просто просякнутий українським духом – з динаміків лунає музика українських виконавців, у ресторанах годують смаколиками власного виробництва.

 • Динамо-Тростян

Гора Тростян, висота якої становить 1232 м над рівнем моря, є головною визначною пам'яткою Славського. Гірськолижний курорт "Динамо-Тростян" – один з перших в Україні. Зручні нахили протяжністю до 2000 м, траси різної складності, класичний рельєф альпійських лугів і наявність снігу з листопада по квітень роблять це місце ідеальним для гірськолижного спорту.

На курорті "Динамо-Тростян" тренується Олімпійська збірна України, проходять не тільки різні змагання всеукраїнського масштабу, а й фестиваль екстремальних видів спорту.

На курорті налічується 11 трас різного рівня складності загальною протяжністю 22 км. Шість з них – міжнародні гірськолижні траси для слалому, супер-слалому та слалому супер-гіганта.

Найдовший крісельний підйомник знаходиться саме на гірськолижному комплексі "Динамо-Тростян". Також на території діє 7 бугельних підйомників.

За матеріалами Еtnoxata

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту «Врятуй»
На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту «Врятуй»

В основу якого лягла історія Опанаса Опанасовича Дерменжі, відомого українського архітектора…

Перші епізоди усіх серіалів на Київстар ТБ тепер доступні для перегляду безоплатно
Перші епізоди усіх серіалів на Київстар ТБ тепер доступні для перегляду безоплатно

На Київстар ТБ доступні українські та іноземні серіали різних жанрів…

На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту-дослідження «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня»
На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту-дослідження «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня»

У циклі будуть показані унікальні артефакти, фотографії, документи, оригінали старовинних мап…

Найшвидша істота на планеті спить у повітрі і може не спускатися на землю понад рік
Росія боїться зеленої енергетики Данії: шпигунський скандал за участю дипломатів рф
«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Читати більше