Генетична загадка: вчені провели дослідження і розкрили таємницю людей, які не хворіють на COVID-19

Генетична загадка: вчені провели дослідження і розкрили таємницю людей, які не хворіють на COVID-19
Поширити в соціальних мережах:

Одним з ключів до уникнення хвороби є…

Нове дослідження показує, що версія певного гена імунної системи забезпечує захист від коронавірусної інфекції у деяких людей, пише видання Science. Близько 20% людей, інфікованих вірусом COVID-19, повідомляють, що не почуваються хворими, і дослідники давно прагнули розгадати, чому деякі особи залишаються без симптомів. За новим дослідженням, опублікованим в Nature, одним з ключів до уникнення хвороби є певний генетичний варіант імунної системи, який наявний лише у деяких людей.

Цей генетичний варіант знаходиться в генах людського лейкоцитарного антигену (HLA), які кодують білки, допомагаючи організму боротися з патогенами. Коли вірус оселяється в клітині, білки HLA на її поверхні відображають фрагменти вірусних білків, що викликає імунну систему. Т-клітини, які «пам'ятають» патогени, розпізнають і інактивують інфіковану клітину, зупиняючи розмноження вірусу.

Дослідники припускали, що гени HLA можуть впливати на тяжкість інфекції коронавірусу, але підтверджено це не було. Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско разом із співавторами вирішили дослідити це питання. На жаль, через локдауни, провести лабораторні експерименти з суб'єктами стало неможливо. Вони обрали безконтактний підхід і залучили майже 30 000 донорів кісткового мозку, які вже пройшли тести на визначення рівня HLA. Учасники використовували мобільний додаток для запису будь-яких симптомів, включаючи легкі прояви, які зберігалися не менше 3 днів.

З понад 1400 досліджених з позитивним результатом тесту на COVID-19, 136 повідомили про відсутність симптомів. З цієї групи 20% мали одну версію гена HLA-B, відому як HLA-B15:01. Порівняно, тільки 9% з тих, хто мав симптоми, мали цей варіант. Учасники з двома копіями HLA-B15:01, успадкованими від кожного з батьків, мали вісім разів менше шансів страждати від симптомів, порівняно з людьми, у яких були інші різновиди HLA-B.

Для з'ясування, як варіант HLA-B попереджає симптоми, дослідники звернулись до зразків крові, зібраних до пандемії. У 75% донорів крові з HLA-B*15:01 Т-клітини виявили фрагмент спайкового білка SARS-CoV-2, що дозволяє вірусу проникати в клітини. Ці результати свідчать, що після застуди, викликаної сезонними коронавірусами, які є родичами SARS-CoV-2, люди з цим варіантом HLA-B отримують певний ступінь імунітету проти подібних коронавірусів, включаючи SARS-CoV-2.

Хоча цей генетичний варіант не захищає людей від зараження SARS-CoV-2, його реакція є настільки швидкою, що дозволяє організму очистити вірус до появи симптомів. Вчені зауважують, що дослідження може сприяти розробці нових вакцин або методів лікування COVID-19.

Це перше дослідження, яке показує, що сезонні коронавіруси можуть підготувати Т-клітини до боротьби з SARS-CoV-2. Імунологи визнають важливість цього відкриття та підкреслюють, що Т-клітини можуть забезпечити захист від хвороби.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Навіщо кремль знову запустив старий фейк про те, що Польща хоче забрати захід України?
Навіщо кремль знову запустив старий фейк про те, що Польща хоче забрати захід України?

Цікаво, що цей наратив вперше з’явився напередодні розвалу СРСР…

Середньовічна карта світу з 12 століття руйнує міф росіян про Катерину II і заснування нею Півдня України
Середньовічна карта світу з 12 століття руйнує міф росіян про Катерину II і заснування нею Півдня України

Вона знаходиться у Франції, в одному з найбільших сховищ древніх манускриптів у світі…

Нессі в Японії: вчені сперечаються про походження загадкового чудовиська, знайденого на пляжі
Ідея «розіп'ятого хлопчика зі Слов'янська» з’явилася ще 100 років тому: незмінні методи пропаганди
Голод, розкіш і падіння: як останній імператор Африки Хайле Селассіє втратив трон?
Читати більше