Думаєш, що знаєш про авто все? Перевір себе!
Сьогодні в світі більше одного мільярда автомобілів. З кожним роком виробники створюють нові моделі машин, модернізують їх. Вже зовсім скоро ми відчуємо себе героями з фантастичного фільму про майбутнє й сидітимемо за кермом літаючого авто. А на сьогодні наші автомобілі приховують в собі фішки та цікаві факти про які ви навіть не здогадуєтеся. Редакція сайту 2+2 зібрала найцікавіше про машини.
- За один день виробляється близько 165 000 автомобілів. Не дивно, що кількість корків та їх протяжність на дорогах весь час збільшуються. То ж ідея з літаючим транспортом вже й не така погана.
- 95% часу свого життя автомобіль проводить на стоянці.
- Новий автомобіль має специфічний запах. Його навіть так і прозвали «запах нового автомобіля». Лише уяви собі, він складається більше ніж з 50 летючих органічних сполук!
- Пофантазуємо! Якби із Землі до Місяця була дорога, то на автомобілі цей шлях долався б за 6 місяців. Єдина умова – швидкість. Треба було б витискати 95 км/годину.
- 30 000 автодеталей! Саме з зі стількох складається середньостатистичний автомобіль! Уявляєте, якби на іспиті для отримання прав треба було знати їх усі!
- Думаєте у нас в Україні великі пробки? Так ось, жителі Лос-Анджелеса щорічно проводять в пробках 102 години, москвичі та жителі Нью-Йорка – 91 годину, а на третьому місці – автолюбителі з Сан-Паулу: вони проживають в пробках 86 годин щорічно.
- Перше автомобільне ДТП зафіксували 30 квітня 1896 року. Не поділили дорогу велосипедист Евелін Томас і автомобіль «Дьюрі» . Керував ним американець Генрі Уеллс. А ось перше ДТП із жертвами сталося через 3 місяця в Лондоні. Артур Едселл скоїв наїзд на 44-річну Бриджит Дисколл. Жінка померла, залишивши двох дітей сиротами.
- 80% складу всього автомобіля підлягають вторинній переробці.
- Слухаєте музику в авто? Уявляєте, коли в машині з’явилося перше радіо, деякі штати Америки хотіли його заборонити. Активісти вважали, що воно відволікає водія від дороги і може стати причиною ДТП.
- Круїз-контроль винайшов Ральф Титор – сліпий інженер-механік. А трапилося це під час його поїздки з адвокатом в салоні авто. Служитель Феміди весь час відволікався на розмови, тому періодично гальмував і розганяв авто. Він не міг контролювати машину на одній швидкості. Саме тоді Титор задумався про винахід круїз-контролю.
- 4586630 км – це найбільший у світі автопробіг.
- В 1941 році Генрі Форд створив автомобіль із соєвих бобів. Винахідник дізнався, що соя складається з великої кількісті білка. Це і наштовхнуло його на думку робити з нею пластмасу. Форд засія соєю більше 10 гектарів і найняв хіміків. І вже в 1937 році кожен автомобіль з заводу Форда, мав у своєму складі не менше кілограма пластмаси, виготовленої з сої.
- Винахід автомобіля пророкували ще в 1200-х роках. Це зробив францисканський монах Роджер Бекон в одному зі своїх документів. Ві написав: «Автомобілі можуть бути створені так, що рухатимуться без допомоги тварин на дуже великій швидкості». Бекон також писав про літаки, костюми для підводного плавання, пароплави та підводні човни.
- 437 км/год – це швидкість найшвидшого серійного легкового автомобіля у світі.
- В Бостоні є міст Бостонського університету. Завдяки його цікавій конструкції, човен може плисти під потягом, в той час як сам потяг рухається під автомобілем, який рухається під літаком. Це єдине місце у світі, де можливий ось такий трафік.
- Штраф за гучне закривання автомобільних дверцят в Швейцарії. Так, таке нахабство контролювалося законом. Наразі цей штраф відмінили. Проте лишився закон, який забороняє занадто гучні звуки з 23:00 до 6 ранку.
- В Нью-Йорці заборонено використовувати клаксон без причини. Тобто, якщо тобі здається, що машина попереду їде повільно – видихни й в жодному разі не сигналь. Це дозволено робити лише в крайніх випадках.
- Один з виробників авто винайшов триточковий пасок безпеки. І хоч дизайн патент винаходу належить саме цій компанії, він у безкоштовному доступі для використання іншими виробниками. Власники винаходу пояснюють – все задля безпеки водіїв. Адже завдяки цьому паску кожні 6 хвилин у світі рятується одне життя.