Блакитний Коран був створений у період 800–900 років нашої ери…
Дослідники з Національного музею Заїда в ОАЕ зробили революційне відкриття. За допомогою мультиспектральної візуалізації вони виявили текст, прихований під декоративним шаром сусального золота на сторінці Блакитного Корану, пише видання arkeonews. Це рукопис, створений близько IX століття, що є одним із найвідоміших зразків ісламської каліграфії.
На сторінці Блакитного Корану, відомого своїми індиговими сторінками, золотими орнаментами та срібним оздобленням, виявлено прихований текст. Використовуючи техніку мультиспектральної візуалізації, дослідники прочитали вірші із сури Аль-Ніса. Ця сура має важливе значення, оскільки вона розкриває теми прав жінок, спадкування та справедливості.
Блакитний Коран був створений у період 800–900 років нашої ери. Його виготовляли на аркушах з овечої шкіри, пофарбованих у колір індиго, що робить цей рукопис винятково дорогим і складним у виробництві. Зі 600 сторінок, які спочатку входили до рукопису, сьогодні збереглося близько 100. Вони розкидані по музеях і приватних колекціях усього світу.
Дослідники припускають, що текст міг бути прихований через помилку каліграфа. Замість того, щоб створювати новий дорогий аркуш, текст вкривали орнаментом. Це дуже рідкісний випадок для ісламських рукописів тієї епохи.
Куратор Національного музею Заїда Нурул Іман Бінт Руслі зазначила, що використання сучасної технології допомогло пролити світло на нові аспекти створення цієї рідкісної копії Корану. Відкриття має культурне та академічне значення, підкреслюючи важливість таких досліджень.
Ця сторінка Блакитного Корану виставлена в галереї «Наскрізні зв’язки» Національного музею Заїда. Виставка розповідає про те, як поширювався іслам, розвивалася арабська мова та впливали нові технології на життя давніх народів.
Читай також:
- «Страшно, коли перед тобою створіння вагою 500 кг: український мандрівник про зустріч з диким Гризлі в Канади
- Таємниця 3000-річної системи письма мінойців: чи зможе сучасна наука розгадати «Лінійне письмо А»?
- Перша монета Московії мала напис ординською мовою: історія походження російського слова «деньги»
Фото: Folio from the «Blue Qur’an»