«Безноге та безголове диво»: вчені виявили скам'янілість загадкової істоти, що жила 444 мільйони років тому 

Цікаво
Sarah Gabbott
Поширити в соціальних мережах:

Сенсаційну знахідку палеонтологи зробили у Південній Африці

Ця загадкова істота, яку вчені назвали «Сью», не мала ні голови, ні ніг, а її тіло збереглося у вивернутому стані, пише видання livescience. Унікальність знахідки полягає в тому, що, на відміну від більшості скам'янілостей, у «Сью» чудово збереглися м'які тканини: м'язи, сухожилля та навіть кишки. Це стало можливим завдяки тому, що істота опинилася в стародавніх осадах, багатих на мул, глину та сірководень, які з часом перетворилися на камінь.

«Сью – це диво без ніг і голови, вивернуте навиворіт, – розповідає Сара Гебботт, палеонтолог з Університету Лестера. – Дивно, що її нутрощі – це мінералізована капсула часу: м'язи, сухожилля та навіть кишки збереглися в неймовірних деталях. І все ж її міцний панцир, ноги та голова відсутні – вони розклалися понад 440 мільйонів років тому».

Вчені вважають, що «Сью» жила в океані з низьким вмістом кисню, але високим вмістом сірководню. Це дозволяє припустити, що вона була пристосована до життя в таких екстремальних умовах.

Скам'янілість походить з періоду пізнього ордовицького масового вимирання, коли через різке похолодання та льодовики зникло близько 85% морських видів. Дивно, як «Сью» змогла пережити цю катастрофу.

Попри чудову збереженість м'яких тканин, вчені поки не можуть точно визначити еволюційне місце «Сью» через відсутність екзоскелета, голови та кінцівок. 

«Ми впевнені, що вона була примітивним морським членистоногим, але її точні еволюційні зв'язки залишаються невловимими», – зазначає Гебботт.

На жаль, місце, де було знайдено «Сью», зараз недоступне через кар'єрні роботи, тому вчені не можуть знайти інші екземпляри цього виду. Сара Гебботт назвала скам'янілість на честь своєї матері, яка завжди підтримувала її наукові прагнення. 

«Моя мама завжди казала, що я маю робити кар'єру, яка робить мене щасливою – якою б вона не була. Для мене це копання каменів, пошук скам'янілостей, а потім спроба з’ясувати, як вони жили, те, що вони розповідають нам про стародавнє життя та еволюцію на Землі», – поділилася науковиця.

Читай також:

 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше