Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Археологічна сенсація: генетичне дослідження розкриває справжнє походження мешканців Мачу-Пікчу

Археологічна сенсація: генетичне дослідження розкриває справжнє походження мешканців Мачу-Пікчу
Поширити в соціальних мережах:

Досі було мало відомо про те, хто ці люди та звідки прибули…

Давня ДНК, взята з решток у Мачу-Пікчу, показала, що так зване «Загублене місто інків» було домом для багатокультурного населення, яке походило з усієї імперії та за її межі, пише видання Іflscience. Відстежуючи генетичне коріння більше тридцяти жителів Мачу-Пікчана в різних регіонах Анд і тропічних лісів Амазонки, дослідники пояснюють, що ті, хто похований на місці, ймовірно, були слугами, яких привозили звідусіль для роботи в королівському маєтку.

Спочатку побудований як палац у маєтку імператора інків Пачакуті в 15 столітті, Мачу-Пікчу переважно населяли слуги, відомі як yanacona (якщо вони були чоловіками) або aclla (жінки). Попередні дослідження показали, що ці слуги жили досить комфортно, оскільки на їхніх кістках немає жодних ознак того, що вони піддавалися важкій фізичній праці чи їх відправляли в бій, а відсутність доказів наявності дитячих хвороб свідчить про те, що за ними добре доглядали.

Однак досі було мало відомо про те, хто вони та звідки прибули. Щоб провести дослідження, його автори проаналізували ДНК людей, похованих на всіх чотирьох кладовищах Мачу-Пікчу, і порівняли їх з геномами такої ж кількості людей із сусіднього Куско.

«Результати свідчать про те, що в Мачу-Пікчу була різноманітна громада, в якій люди різного генетичного походження жили, розмножувалися та були поховані разом, — пишуть дослідники. – Деякі з цих слуг були пов’язані з давніми громадами на високогір’ї Анд , тоді як інші походили з територій, розташованих далі, наприклад, з північного та південного узбережжя Перу».

Шість із 34 мешканців походили з тропічних лісів Амазонки, а дослідники відстежують їхнє походження в різних регіонах низовини Перу, Еквадору та Колумбії.

«Згідно з нашими результатами, Мачу-Пікчу було значно більш генетично різноманітним ніж сучасні сільські села в Андах, — пояснюють дослідники. – Крім того, той факт, що навряд чи жоден із трупів був безпосередньо пов’язаний один з одним, означає, що «люди прибували в Мачу-Пікчу окремими особами, а не громадами чи великими сім’ями».

«Тепер, звичайно, генетика не перетворюється на етнічну приналежність чи щось подібне, — пояснив у заяві автор дослідження Джейсон Несбітт. – Але це показує, що вони мають різне походження в різних частинах імперії інків ».

Загалом, лише двоє з 34 досліджуваних осіб були пов’язані між собою, причому пара ідентифікована як мати та дочка. Обидві походили з Амазонки, хоча аналіз зубів доньки показує, що вона, ймовірно, виросла в Андах.

Інтерпретуючи свої висновки, автори дослідження припускають, що Мачу-Пікчу був космополітичною сумішшю культур і рас, де люди з різним походженням жили пліч-о-пліч, спаровувалися один з одним і були поховані один біля одного.

«Наш геномний аналіз показує, що співтовариство прихильників у Мачу-Пікчу було дуже різноманітним і що їхнє життя не було структуроване переважно етнічною чи регіональною приналежністю», – пишуть вони.

Однак, хоча результати цього дослідження допомагають виявити ідентичність слуг, які жили в Мачу-Пікчу цілий рік, автори дослідження скаржаться, що «на жаль, аналізи, представлені тут, нічого не говорять нам про генетичну ідентичність королівської сім’ї інків та їх гостей, для яких будувався заміський палац».

«Ці еліти проживали в Куско і не жили б повний робочий день у Мачу-Пікчу або були там поховані», — кажуть вони.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Шокуючі дослідження: успадкована неандертальська ДНК збільшує ризик важкого перебігу COVID-19
Шокуючі дослідження: успадкована неандертальська ДНК збільшує ризик важкого перебігу COVID-19

Вимерлий давно вид людей залишив свій генетичний слід в сучасній популяції…

Вразили п’ять російських куль: українському оперному співаку пробили легеню під час евакуації людей зі Сходу
Німецька установка «Гепард» захищає українське небо: як відбувається робота сил ППО?
Німецька установка «Гепард» захищає українське небо: як відбувається робота сил ППО?

Українські екіпажі пройшли навчання в Німеччині та успішно освоїли роботу на цій установці...

Містифікація витягнутих черепів стародавніх людей: секретні та шокуючі мотиви древньої еліти
Створений у другому столітті до нашої ери: дослідники знайшли дитячий черевик, якому понад 2000 років
«В українців є чому повчитися»: закордонні інструктори захоплюються професіоналізмом та вмінням українських медиків
Читати більше