Волонтери доводять: навіть невеликі дії можуть змінити світ…
Міжнародний день волонтера офіційно заснувала Генеральна Асамблея ООН у 1985 році. Дату обрали невипадково: саме в цей день ухвалили Резолюцію 40/212, яка закликала підтримувати добровільну діяльність у всьому світі. Відтоді кожного року 5 грудня люди вшановують тих, хто безкорисливо віддає свій час, ресурси та сили для допомоги іншим.
Волонтерство як явище має давнє коріння. Ще у середньовічній Європі благодійні організації, монастирі та громади допомагали найбільш уразливим людям. Сучасний рух виник під час Першої світової війни, коли міжнародні організації почали координувати допомогу пораненим і переселенцям.
Сьогодні волонтерство — це масштабний глобальний рух, що охоплює мільйони людей. Завдяки розвитку технологій і комунікацій воно стало простішим і доступнішим. Для України Міжнародний день волонтера має особливе значення. З початку війни у 2014 році волонтери стали справжніми героями, які підтримують армію, цивільних та переселенців.
Під час повномасштабного вторгнення росії у 2022 році волонтерський рух набув небачених масштабів. Люди об’єдналися для допомоги один одному. Наприклад, волонтери створили сервіси для консультації з лікарями та ветеринарами. До нього долучилися сотні спеціалістів різних напрямків, які допомагали безкоштовно. По всіх містах організовувалися польові кухні, де готували їжу і роздавали усім, хто її потребував. Добровольці на своїх авто, ризикуючи життям вивозили з окупованих територій людей та тварин. Також небайдужі долучалися до збору коштів на військову техніку, медикаменти, їжу та одяг. Саме волонтери часто закривають нагальні потреби, які не можуть покрити державні структури.
Наприклад, український кіт Степан зібрав понад 10 тисяч доларів на допомогу тваринам в Україні, а модний столичний бар перетворився на майстерню зі збору FPV-дронів для фронту. Окремої уваги заслуговує історія дяді Гриши з Херсону. Він в інвалідному візку і під українські пісні зібрав пів мільйона гривень для ЗСУ просто під носом у окупантів!
До волонтерського руху долучаються навіть діти. Наприклад, 10-річна чемпіонка України, Європи та світу з шашок Валерія Єжова влаштовувала батли з перехожими під супермаркетом і за два тижні зібрала понад 20 тисяч на потреби ЗСУ. А п’ятирічна Марія зі Львов увійшла у Національний Реєстр Рекордів як наймолодша волонтерка. Вона своїм виступом зібрала для потреб ЗСУ 35 тисяч 492 гривні.
Окрему роль відіграють міжнародні волонтери, які підтримують Україну. Їхня допомога — це символ глобальної солідарності та підтримки боротьби за свободу.
Волонтери доводять: навіть невеликі дії можуть змінити світ. Їхня робота не лише допомагає людям у скрутних ситуаціях, а й надихає інших долучатися до добрих справ. Тому у цей день – 5 грудня – важливо сказати слова вдячності всім, хто допомагає. Адже волонтерство — це акт любові та довіри, який будує майбутнє, сповнене надії та добра.
Телеканал 2+2 приєднується до привітань і до Міжнародного дня волонтера пропонує до перегляду прем’єру – воєнну драму «Шлях» про тих, без кого сьогодні важко уявити сучасний український світ. Не пропусти 5 грудня о 21:45.