Білки є особливо цікавим видом для вивчення, кажуть вчені…
Нещодавно палеонтологи Юкона оприлюднили ще одну незвичайну знахідку з золотих родовищ поблизу Доусон-Сіті: муміфікована арктична білка з Льодовикового періоду, яка згорнулася клубком, наче померла під час сплячки. На перший погляд, муміфікована тварина виглядає не більше, ніж висохлий клубок коричневого хутра та шкіри, пише видання CBC.
«Її не зовсім впізнаєш, доки не побачиш ручки з кігтиками, маленький хвіст і вуха — сказав Грант Зазула, палеонтолог з уряду Юкону. – Коли ви бачите тварину, яка ідеально збереглася і їй 30 000 років, можете роздивитися її обличчя, шкіру і навіть волосся, це захоплює».
Тварина була знайдена у 2018 році шахтарем, який працював у Хестер-Крік поблизу Доусон-Сіті, Юкон. Шахтарі регулярно знаходять кістки та скам’янілості Льодовикового періоду в золотих родовищах Клондайку. Двома найцікавішими знахідками останніх років були муміфіковане вовченя та дитинча мамонта.
Проте Зазула сказав, що білки є особливо цікавим видом для вивчення, тому що, на відміну від мамонтів або кішок, вони вижили в Юконі після льодовикового періоду:
«Тварини, яких ми тут маємо сьогодні, насправді досить витривалі, тому що їм довелося пережити ці численні зміни в минулому. Тож це дійсно важливий урок з точки зору спроби подумати про те, як майбутні зміни клімату вплинуть на цих тварин».
Зазула хотів краще оглянути білку зсередини, тому він приніс її до доктора Джесса Хіта, ветеринара з Вайтгорса, на рентген.
Хіт не був упевнений, що рентген покаже багато. За його словами, тварина була такою «зібраною», і іноді кістки муміфікованих тварин з часом втрачали кальцій, що робило рентгенівські промені менш чіткими. Проте не у випадку із знайденою льодовиковою білкою.
«Ми побачили, що білка була у чудовому стані, і просто згорнулася калачиком, наче спала», — сказав Хіт.
Рентгенівський знімок показав, що насправді це була молода білка, яка, ймовірно, померла у перший рік сплячки. Що її вбило, незрозуміло. Білка ще не має імені — принаймні офіційного. Зазула сказав, що працівники ветклініки дали їй якусь неофіційну назву, виходячи з того, де її знайшли.
«Тож я думаю, що це ім’я може залишитися — ми можемо в кінцевому підсумку назвати цього маленького хлопця Гестером, білкою, на основі Хестер Крік», — сказав він.
Читайте також: