155 мільйонів років тому відділився від Австралії: дослідники знайшли загублений континент Арголенд

155 мільйонів років тому відділився від Австралії: дослідники знайшли загублений континент Арголенд
Поширити в соціальних мережах:

Дослідники довго не могли визначити його подальшу долю…

Серед багатьох загадок, які приховує наша планета, загублені континенти завжди викликають особливий інтерес і цікавість науковців. Як пише видання Iflscience, нещодавно група дослідників з Утрехтського університету в Нідерландах розкрила одну з таких загадок, пов'язаних з континентом під назвою Арголенд.

Арголенд – це континент, який відділився від Західної Австралії приблизно 155 мільйонів років тому. Протягом довгого часу він залишався загубленим, і дослідники не змогли визначити його подальшу долю. Проте, останні дослідження структури морського дна Абісальної рівнини Арго вказують на цікаву історію цього континенту.

Геологи завжди вірили, що Арголенд може бути одним із мікроконтинентів, які відділилися від основних континентів через діяльність тектонічних плит. Однак, довгий було недостатньо доказів, щоб підтвердити цю гіпотезу.

Дослідники з Утрехтського університету вирішили вивчити цю загадку та використали реконструктивні моделі та дані з польових досліджень, проведених на кількох островах, включаючи Суматру, Борнео та Андаманські острови. Їхні дослідження, опубліковані в журналі Gondwana Research, виявили, що Арголенд ніколи не був єдиним узгодженим континентом. Він почав розколюватися на фрагменти приблизно 300 мільйонів років тому, утворивши те, що дослідники назвали «Аргопелаг».

Зараз ці фрагменти розташовані під великими частинами Індонезії та М'янми. Ці дослідження також виявили, що розпад Арголенду прискорився приблизно 215 мільйонів років тому, що пояснює фрагментовану природу цього континенту і складність збирання всіх частин разом.

«Ми буквально мали справу з острівцями інформації, тому наше дослідження тривало так довго. Ми витратили сім років, збираючи головоломку», - розповів авторів дослідження Елдерта Адвокаата.

Арголенд – не єдиний «загублений» континент, який був відкритий науковцями. Зеландія виявилася справжнім континентом, і загублений континент Балканатолія мав унікальну дику природу.

Читай також:

Фото: Utrecht University

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Забута історія: перший прапор України на Донбасі з’явився у 1918 році після війни УНР та більшовиків
Ракета «Нептун», яка потопила крейсер «Москва», тепер має нову потужністю та дальність
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b

Ця планета знаходиться за межами Сонячною системою…

Луцьк випередив Ілона Маска: перша українська електровантажівка підкорює ринок
Українська душа Донбасу: правда, яку приховують і яка нищівна для російської пропаганди
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві

А також розповість, звідки насправді походить традиція української державності…

Читати більше