Гучне сусідство: мешканці новобудов вимагають скасування нічних авіарейсів в аеропорту "Київ"

ДЖЕДАІ Актуально
Поширити в соціальних мережах:

Новобудови біля аеропорту Київ з'явилися недавно. Вартість житла тут значно нижча, тож квартири продаються миттєво. Утім люди нарікають – сусідство з аеропортом їм поперек горла. І висувають претензії до керівництва повітряної гавані.

Ще у дев’яностих тут не було жодної висотки. Літаки злітали і приземлялися. Потужний гул міг заважати хіба що птахам. Нині ж аеропорт «Київ» з усіх боків обліпили багатоповерхівки. І місцеві жителі протестують проти такого гучного сусідства.

На сайті Київської міської ради навіть зареєстрували гнівну петицію.


Заборонити в аеропорту Київ злети та посадки літаків у нічний час. Він обслуговує велику кількість рейсів, що робить проживання у зоні транспортного коридору небезпечним і нестерпним. Шум негативно впливає на нервову систему і може призвести до серцево-судинних захворювань.

Новий житловий комплекс побудували за вісім кілометрів від летовища. Його мешканці давно забули, як дзеленчить будильник. Щодня о шостій їх піднімає гуркіт літаків.

Вот видите дом стоит большой многоэтажный. Кран. И вот между этим краном и домом постоянно летают самолёты. Постоянно. Постоянно они. Где-то с утра и так раз пятнадцать.

Євген, житель м.Київ

Цей, а також іще десятки житлових комплексів зведені прямо на приаеродромній території. За законом будувати тут багатоповерхівки заборонено.

Вони купували. Вони зекономили на квадратних метрах. З іншого боку, аеропорт Київ працює законно. Має всі дозволи. Всі рейси погоджує з державною авіаційною службою. І от виникає певний конфлікт інтересів. Якщо аеропорт все робить законно, чому він має обмежувати свою економічну привабливість?

Богдан Долінце, авіаційний експерт

Саме через загрозу здоров’ю нічні рейси заборонили в аеропорту Франкфурта-на-Майні. Утім там ситуація протилежна. Аеропорт розширив свою територію до вже наявних житлових будинків. Його мешканці звернулися до суду й виграли справу.

Заборонити будівництво багатоповерхівок біля аеропорту «Київ» намагалася й прокуратура Київської області. Навіть подала вісім позовів до суду. Бо на території, де нині стоять житлові комплекси, у 1976-му та 2007-му роках сталися дві авіакатастрофи. Загинуло 53 людини. Утім, будинки тут ростуть і досі, наче гриби після осінньої зливи. А люди у гонитві за дешевиною розкуповують квартири, як гарячі пиріжки.

Більше дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше