Але й об'єктом загострених обурень та тривожних передбачень провідних вчених. На фоні стрімкого розвитку технологій у цій сфері, вони піднімають питання щодо можливих наслідків використання ШІ в військових цілях.
«Бойові роботи в наш час розвиваються швидше за цивільних. Вже є кількасот людей, вбитих роботами, - розповів футуролог Радій Радутний. – Є навіть роботи, які самі приймають рішення – вбивати чи ні».
Це викликає серйозні занепокоєння щодо можливого використання таких систем для створення нових загроз безпеці світу. Провідні вчені ще майже десять років тому почали бити на сполох. Вони закликали до прийняття міжнародних норм та державного контролю над розвитком та використанням ШІ військовими силами.
«Вчені навіть підписували звернення до ООН з приводу обмеження цієї здатності роботів. Але зрозуміло, що на це звернення ніхто не зверне уваги, адже вигоди від бойових роботів перевищують можливі програши», - каже Радій Радутний.
Основними аргументами противників використання ШІ військовими є його непередбачуваність та потенційна загроза глобальній безпеці. Існує реальна загроза того, що в разі конфлікту з бойовими системами, людство може зазнати серйозних втрат.
«Якщо ми не проскочмо крізь цей конфлікт з бойовими системами, то цілком можливо, що вони нас вичистять, а далі все буде залежати від ступеню їхньої розвинутості», - каже футуролог.
Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Відвідувачі Вишнівецького палацу розповіли, як чули таємничу музику і бачили загадкову тінь, що виходила з картини
- Змій зі Смородинського узвозу: в Києві живе чудовисько з паралельної реальності, яке полює на людські душі
- Таємниці кримського монстра: Карадазький змій – доісторична рептилія, яка пережила льодовиковий період?