Суперечки про створення світу та щодо кількості років нашій планеті постійну ведуться між прибічниками різних теорій створення всесвіту. Деякі із них кажуть, що відповіді можуть дати пустелі. Олешківські піски – одна із найбільших пустель у Європі. Її площа – понад 2 000 км². Саме пустелі на кшталт Олешківської, деякі вчені вважають доказом того, що Землі не більше 10 тисяч років.
У 1880-х роках Олешківські піски досліджував мікробіолог Павло Костичев і з’ясував, що ще на початку 18 століття вони були закріплені рослинністю – деревами. Тоді площа лісів по низі Дніпра складала понад 5 тисяч гектарів і вже за тридцять років скоротилася практично до нуля.
У 19 столітті на територію Херсонської області почали завозити овець, які не тільки з’їдають все, що можуть, але і розбивають ґрунт копитами. В результаті було знищено рослинний покрив, звільнено піски, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися.
І Олешківська пустеля така не єдина. Кілька років тому вчені з Університету Меріленду опублікували результати цікавого дослідження. Виявляється за останні сто років площа пустелі Сахара збільшилася на 10% або на 700 тисяч км² - це більше ніж територія України.
Виходячи з цього слідує, що якби наша планета існувала 4,5 млрд років, то пустелі б захопили всю Землю. Про те, що Землі не більше 10 тисяч років, говорить і кандидат технічних наук Валерій Решетинський:
«Пам’ятаю, коли вчився у школі, Середній Азії було ще Аральське море. Сьогодні цього моря вже немає на карті – воно просто зникло. Причина цьому і ерозія, і швидкість осолення світового океану та багато інших факторів».
Тож скільки років Землі насправді? Варіанти різних науковців дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: