Людство вже давно мріє про підкорення інших планет і створення там усіх умови для життя колонізаторів. Проте зараз для розвитку цивілізації за межами Землі існує кілька перешкод. І одна із них – космічне сміття.
Із кожним запуском супутників та космічних кораблів у космос, кількість відпрацьованих матеріалів і частинок зростає, створюючи хмару з гострих об'єктів, які летять зі швидкістю понад 30 000 км/год. Проблема космічного сміття виходить за рамки естетичних питань – це стає серйозною загрозою для космічних місій та технологічного обладнання.
Голова громадської ради Державного космічного агентства Едуард Кузнєцов розкрив вражаючі деталі впливу космічного сміття на сучасні космічні місії:
«Після кожного повернення шаттла, на ньому нараховувалося близько десятка ударів від космічного сміття. Навіть попадало в ілюмінатор, обшивку та ізоляційний захисний шар для запобігання перегрівання корабля».
Гострі металеві частинки та токсичне паливо можуть призвести до серйозних пошкоджень кораблів та супутників. І, що ще більше хвилює – ця проблема росте з кожним новим запуском у космос.
Подробиці – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Про них знають лише дві людини: які таємні коди зашифровані в унікальних костюмах іспанських тореадорів?
- Моделі дефілювали зі скелетами і у посмертних масках: трагічна доля найхимернішого дизайнера Александра Макквіна
- Рогаті люди та моторошні істоти на кронах: про шо розповідають відвідувачі загадкового озера Берестувате?