Руйнувала мечеті та роздавала землі росіянам в Криму: як Катерина ІІ знищувала історію Кримського ханства?

Справжня історія

Також російська імперія перейменовувала поселення та зносила пам’ятники…

Після того, як російська влада у 1783 році забрала собі Крим, перше, що вона почала робити - перейменовувати сотні населених пунктів на півострові, щоб показати кримським татарам, що тут тепер «руський мир». Після вони взялися нищити споруди, що нагадували про історію Кримського ханства.

«У різних регіонах Криму були зруйновані мечеті та школи, медресе кримських татар. Це не сталося в один день, а тривало від 5 до 20 років, - розповів відомий історик, професор та один із найповажніших вчених у світі, який досліджує історію кримських татар Хакан Керемли. – Серед зруйнованих будівель можна нарахувати чимало історичних об'єктів. Наприклад, мечеть султана Селіма разом із Хамам у Кафі, що на початок 19 століття вважалася найбільшою мечеттю у Криму».

Зруйновані вщент російською владою були навіть фонтани та джерела. Це сильно лякало кримчан. Другим важливим аспектом була земля.

«Земля – це завжди важливий ресурс. Найбільші ділянки роздавали російському дворянству. В якості прикладу можна навести історію, коли одну з наймальовничіших долин Криму, Байдарську долину, подарували російському адміралу Миколі Мордвінову», - розповів Хакан Керемли.

Долину перейменували на Мордвіновку, а землі п'яти чи десяти кримськотатарських поселень, що розміщувалися у долині, передали у власність нового господаря. Російській імперії було начхати на те, що ця земля комусь належала і що люди там господарювали.

«З самого початку росія бачила кримських татар виключно, як п'яту колонну Османської імперії. У ймовірній війні проти османів вони очікували від кримських татар лише цього. Тому чинили колосальний тиск на будь-яку діяльність кримських татар», - додає Хакан Керемли.

Більше про це у проєкті «Справжня історія Криму» просто зараз:

Читай також:

Новини

Всі новини
Археологи знаходили ці моделі під час розкопок у древніх трипільських поселеннях…
Археологічні розкопки показали, що трипільці зводили двоповерхові будинки…
Унікальні документи про нього і історію нашого міста зберігає архів Уельсу…
Дивитись більше