Пропаганда змушує людей вірити у героїзацію війни: що насправді ховається під маскою «невідомого героя»?

Під маскою пропаганди

Розуміти механізми пропаганди важливо, щоб не стати маріонеткою…

Метод військової пропаганди «невідомий герой» має глибокі психологічні корені і полягає в створенні образу ідеалізованого героя, який, за визначенням пропагандистів, втілює чесноти та достоїнства. Однак, за цією маскою героїзації завжди є приховані мотиви та маніпуляції.

Олена Шершньова, психологиня та кандидатка історичних наук, що досліджує технології психологічного впливу на маси, вказує на те, що використання методу «невідомого героя» є найефективнішим засобом подолання природного опору людини до війни.

«Створюють образ «невідомого героя», якого наділяють чеснотам достоїнствами, що звісно викликає захоплення у людей. А потім вселяють в нього ще й ту рису, яка необхідна їм, наприклад, готовність померти за першої команди. Відповідно, люди захоплюються цим героєм, хочуть його наслідувати і намагаються це робити в усьому», - каже Олена Шершньова.

За словами Сергія Жукова, аналітика Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, метод «невідомого героя» також створює ілюзію єдності думки в суспільстві.

«Ті люди, які, начебто, вагались, їм стає психологічно некомфортно мати ці сумніви і вони намагаються схилитися до думки більшості», - підкреслює Сергій Жуков.

Проте, варто зрозуміти, що героїзація війни та створення романтизованого бачення смерті, руйнувань та страждань не лише затьмарює страшні реалії збройних конфліктів, але й вихолощує цінність людських втрат. Під покровом російської ідеалізації героїзму та патріотизму приховується безжальна політична гра рф, яка призводить до страждань і загибелі людей.

Більше про військову пропаганду дивись у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Читай також:

Новини

Всі новини
Людина, яка слухає його, спершу почувається приниженою, а потім …
Кремлівські пропагандисти вміло маніпулюють розумом своїх людей…
70% російського прокату складають фільми, що популяризують насилля…
У музеї пропаганди зберігаються приклади, як злочинний режим намагався приховати правду…
Дивитись більше